11 MAYIS’TA ERZURUM KAZANMASINA RAĞMEN KÜME DÜŞTÜ

Sona ermesine 2 hafta kala küme düşmenin en büyük adaylarından biri olan Şehir Belediyesi Erzurumspor Akdeniz temsilcisi Aytemiz Alanyaspor’un konuğu oldu. Büyükşehir Belediyesi Erzurumspor ilk devresini 2-1 geride tamamladığı karşılaşmayı 3-2 kazanmasına rağmen küme düşmekten kurtulamadı.

SOYUNMA ODASINA GERİDE GİRDİ

Karşılaşmada dakikalar 15’i gösterirken gelişen ev sahibi Alanyaspor vücudunda Efecan Karaca sağ kanattan ceza alanına girdi ve şutunu çekti ancak top az farkla dışarıya çıktı.  24 dakikada gelişen Büyükşehir Belediyesi Erzurumspor ucundan Ricardo Gomez Kaleyi yokladı ancak Aytemiz Alanyaspor savunması gole engel oldu.  Mücadelede 28 dakikaya girilirken Alanyaspor’da Mustafa Pektemek yapılan müdahale sonrası yerde kalınca karşılaşmanın hakemi penaltı kararı verdi. 

Penaltıyı kullanan Efecan Karaca topu ağlarla buluşturdu ve Aytemiz Alanyaspor karşılaşmada 1-0 öne geçti.  Mücadelede dakikalar 39’u gösterirken Aytemiz Alanyaspor da Davidson ceza alanı içerisinde yerde kalınca karşılaşmaya makine bir kez daha penaltı noktasını gösterdi. Topun başına tekrar geçen Efecan Karaca bir kez daha topu ağlarla buluşturdu ve Aytemiz Alanyaspor karşılaşmada 2-0 öne geçti. 

Mücadelede dakikalar 45 + 2’yi gösterirken Büyükşehir Belediyesi Erzurumspor farkı 1’e indiren golü kaydetti. Tzavellas Tashani’nin soldan kestiği ortada yaptığı kafa vuruşu sonrasında topu kendi ağlarına yolladı. Bu gol ilk devrenin skorunu belirleyen gol oldu.

İYİ BİR GERİ DÖNÜŞ YAPTI AMA YETMEDİ

Karşılaşmanın 48 dakikasında gelişen Alanyaspor ucundan Davidson kaleci ile karşı karşıya kaldığı pozisyonda topu ağlarla buluşturamadı. Mücadelede dakikalar 62 gösterirken Efkan süratle ceza sahasına girdi ve ceza alanı dışındaki Efecan’a pasını gönderdi Efecan Karaca’nın kaleye göndermiş oldu dışarı çıktı.  Maçın 73. dakikasında Büyükşehir Belediyesi Erzurumspor karşılaşmada eşitliği sağladı. 

Cenk Ahmet Alkılıç için sağ kanattan yaptığı ortada Rashani’nin yaptığı düzgün vuruşla ağlarla buluştu ve mücadelede skor 2-2’ye geldi.  Karşılaşmanın 83 dakikasında gelişen Büyükşehir Belediyesi Erzurumspor ucundan Oltan Karakullukçu’nun yapmış olduğu kafa vuruşu kalecide kaldı. 

Bu pozisyondan yalnızca 1 dakika sonra gelişen Büyükşehir Belediyesi Erzurumspor hücumunda Cenk Ahmet Alkılıç için ortası doğrudan kaleye gitti de meşin yuvarlak ağlarla buluştu.  Cenk Ahmet’in atmış olduğu bu gol karşılaşmanın skorunu belirledi. Büyükşehir Belediyesi Erzurumspor karşılaşmadan 3-2 Galip ayrılmasına rağmen küme düşmekten kurtulamadı.