Ağrılı Boksöre Erzurum’dan Gümüş Madalya

Posted by

Erzurum’da düzenlenen ‘’Okul Sporları Genç Erkekler Türkiye Ferdi Boks Şampiyonası’’nda gümüş madalyayı kazanan isim belli oldu. Erzurum Spor Salonu’nda gerçekleşen Şampiyona’nın 69 kiloda Türkiye ikincisi Ferhat İncekaya oldu. Ağrı Valiliği Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde çalışmalarına devam eden genç boksör Ferhat İncekaya Erzurum’dan memleketi olan Ağrı’ya gümüş madalyası ile döndü.

Türkiye Boks Federasyonu 2020 Yılı faaliyet programı kapsamında gerçekleşen “Genç Erkekler Türkiye Ferdi Boks Şampiyonası” 8-12 Ocak 2020 tarihleri arasında oynanmıştı. Heyecanlı geçen şampiyonanın gümüş madalyasını Ağrı’yı temsilen katılan boksör Ferhat İncekaya hak etti. Kırk iki ilden 214 sporcunun katıldığı şampiyona 12 Ocak Pazar günü final müsabakaları da oynanarak sona erdi. Bu muhteşem organizasyonda yüzü gülen Ferhat İncekaya oldu.

Ağrı Gençlik ve Spor İl Müdürü Cihan Demir’den Açıklama

Ferhat İncekaya antrenörü Volkan Sarı ile yanına gümüş madalyasını da alarak Ağrı Gençlik ve Spor İl Müdürü Cihan Demir’i makamında ziyaret etti. Bu ziyarete Spor Şube Müdürü Cemil Budak da katıldı. Genç boksörü ve antrenörünü tebrik eden Ağrı Gençlik ve Spor İl Müdürü Cihan Demir “Boks branşında madalya kazanmamız önemli bir başarıdır. Bu başarı çıtasını yükseltmek için tüm ekibimiz ile birlikte var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. İnşallah Ağrı ilimize daha güzel başarılar getireceğiz” diye konuştu.

Hayat Sporsuz Olmaz

Geçtiğimiz günlerde de şampiyonanın açılış konuşmasını yaparak açan Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil spor ile ilgili olarak gençlere başarılı spor hayatlarını desteklemek amacıyla “Hayat sporsuz olmaz. Bugün birçok imkana sahibiz ve bu salonları iyi değerlendirmek gerekiyor. Spor yapan ile yapmayanın görünüşü bile farklıdır. Spor ahlaklı ve kendine öz güvenli olmayı sağlayan bir araçtır. Sporda en önemlisi bu işte zevk alarak yapmaktır.” demişti.

Ayrıca geçtiğimiz aylarda yapılan “Yıldız Erkekler Türkiye Ferdi Boks Şampiyonası”ndan da Ferhat İncekaya eli boş dönmemiş, Türkiye ikincisi olmuştu. Muğla Marmaris Amiral Orhan Aydın Spor Salonunda düzenlenen turnuvaya 51 ilden 490 sporcu katılmıştı.