Ali Koç, Arda Güler’e Sitem Etti

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç, görkemli bir törenle Real Madrid’e imza atan genç oyuncu Arda Güler’e üzeri kapalı olarak sitem etti. Arda Güler, gelen teklifler arasından Real Madrid’in teklifini kabul ederek 20 milyon avro bonservis bedeli ve detayları henüz açıklanmayan 10 milyon avroluk bonuslar karşılığında Real Madrid takımı ile sözleşme imzalamıştı.

Ali Koç: Arda Kalmak İstemedi

Arda Güler’in sezon sonunda Fenerbahçe’den ayrılacağı haberleri 2022 – 2023 futbol sezonunun daha ilk haftalarından itibaren konuşulmaya başlanmıştı aslında. İddialara göre genç yıldızın sözleşmesinde 2000 bin dakika oynamazsa 5 milyon avroya serbest kalır maddesi vardı ve Fenerbahçe’nin tecrübeli teknik adam Jorge Jesus da genç yıldızı fiziğinin yeterli olmadığını gerekçe göstererek pek fazla oynatmıyordu. Buna rağmen ilk devre Fenerbahçe ligi domine ettiği için Arda Güler konusu pek konuşulmadı ancak ikinci yarı ile birlikte Galatasaray liderliği ele geçirince Arda Güler konusu tekrar gündeme geldi. Bu süreçte Fenerbahçe oyuncu ile yeni sözleşme imzalandığını ve Arda’nın serbest kalma bedelinin 15 milyon avroya yükseltildiğini açıkladı.

Sezon sonuna doğru performansını artıran genç yıldız için pek çok kulüp takipteydi ve hem iç hem de dış basında Arda Güler hakkında transfer haberleri çıkmaya başlamıştı. Sezonun sona ermesi ile birlikte de Fenerbahçe kulübüne Arda için resmi teklifler gelmeye başladı. Aslında oyuncunun sözleşmesinde çıkış maddesi vardı ancak genç oyuncu kulübü Fenerbahçe’yi tatmin edecek teklifler arasından seçim yapacağını açıklamıştı menajeri aracılığı ile kendisine ilgi duyan kulüplere. Bu haberlerin çıkması sonrasında Arda Güler’e sarı lacivertli taraftarların sevgisi daha da arttı ve Arda Güler sonunda, 15 milyon avroluk çıkış maddesine rağmen 20 milyon avroya Real Madrid oyuncusu oldu. Diğer yandan Barcelona da aynı teklifi sunmuştu ama genç yıldız tercihini Real Madrid’den yana kullandı.

Transferin tamamlanmasının ardından ise Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç, Arda Güler hakkında şaşırtıcı bir ifade kullandı. Arda Güler’in takımda kalmak istemediğini vurguladı Ali Koç ki bu zaten anlaşılabilir bir durum ama Ali Koç, Arda Güler transferi hakkında başka bir ifade daha kullandı. Ali Koç, Arda Güler’e gelen teklifler arasında Arda’nın Fenerbahçe’de kiralık olarak bir sene daha forma giyebileceği teklifler de olduğunu ancak Arda Güler’in Fenerbahçe’den ayrılmayı ısrarla istediğini ve bu tekliflerle ilgilenmediğini belirtti.

Ali Koç

Arda Güler Hızlı Başladı

Real Madrid ile resmi sözleşmeye imza atan ve 6 yıllığına Real Madrid oyuncusu olan Arda Güler, yeni sezonda 24 numaralı formayı giyecek. Resmi sözleşme imzalanmasının ardından Real Madrid ile antrenmanlara da başlayan genç oyuncu daha ilk antrenmanda yeteneği ile herkesi adeta büyüledi. Toplu çalışmalarda tekniği, pas becerisi ve saha görüşü ile fark yaratan genç yıldızın şimdiden Real Madrid’de ilk 11’i zorlayacağı söylenmekte.