Alman Antrenör Christian Hirschmann Erzurum Tam Olimpik Yüzme Havuzu’nu Dünyaya Tanıttı

Posted by

Alman Yüzme Milli Takımı, üçüncü kez Erzurum’da yüksek irtifada kamp kurdu. Panzerlerin koçu Christian Hirschmann Erzurum Tam Olimpik Yüzme Havuzu’nu başta ABD olmak üzere tüm dünyaya tanıtan bir makale yayınladı.

Türkiye’nin ve Erzurum’un gurur kaynağı olan Tam Olimpik Yüzme Havuzu, milli takımların yanı sıra Avrupa’nın dört bir yanından sporcuların uğrak yeri haline geldi. Erzurum Tam Olimpik Yüzme Havuzu, Avrupa’nın yüksek irtifalı tam olimpik iki yüzme havuzundan biri. Tam Olimpik Yüzme Havuzu, Alman, Hollanda ve Slovakya Milli takım sporcularına uzun süredir ev sahipliği yapıyor.

Fahri Erzurumlu Hirschmann

Alman Antrenör, Erzurumlular tarafından fahri Erzurumlu olarak nitelendiriliyor. Erzurum Tam Olimpik Yüzme Havuzu’na üç kez geldiklerini ve Erzurum ile ilgili iyi düşüncelerini yayınladığı makale ile tüm dünyaya duyurduğunu söyledi. Hirschmann, Erzurum’un Avrupa için ideal bir kamp merkezi olduğunu belirterek herkesin gelmesi için çağrıda bulundu.

ABD’lilerin Erzurum’a Gelmesi İçin Tavsiyede Bulundum

Alman koç Christian Hirschmann, yüzme havuzu ile ilgili “Erzurum Tam Olimpik Yüzme Havuzu Avrupa’ya yakın olduğu için burayı tercih ediyoruz. ABD’lilere de bunu ifade ettik. Erzurum’un yakın olduğu için buraya kampa geldiğimizi ilettik. Hatta ABD’lilerinde Erzurum’a gelmesi için tavsiyede bulundum. Erzurum bana göre Avrupa için veli nimet. Biz buraya daha çok kampa geleceğiz” değerlendirmelerinde bulundu.

Erzurumlular Çok Arkadaş Canlısı

Alman Yüzme Milli Takımı’nın koçu Christian Hirschmann, 4’ü kadın 6’sı erkek yüzücü olmak üzere toplamda 10 sporcu ile kamp yaptıklarını belirtti. Koç, Erzurum’daki kampta 2001-2002 -2003 doğumlu genç yüzücülerin de yer aldığını söyledi. Christian Hirschmann, Erzurum’da konakladıkları otellerin, yemeklerin çok güzel olduğunun altını çizerek “Rahatlıkla ulaşabileceğimiz alışveriş merkezleri var. Erzurumlular çok arkadaş canlısı insanların oluşturduğu bir kent.” ifadelerine yer verdi.

Tokyo Olimpiyatlarına Odaklanacağız

Alman koç Christian Hirschmannn, “Erzurum kampının ardından Berlin’de yüzme yarışlarına katılacağız. Mart ve Nisanda yapılacak yarışmaların ardından tamamen olimpiyatlara odaklanacağız. 2020 Tokyo Olimpiyatlarında en az bir iki madalya kazanacağıma inanıyorum. Diğer sporcularımızın da iyi noktalarda olacağını ümit ediyorum” şeklinde konuştu.