Altınordu

Altınordu Yönetiminin Altyapı Hedefi Bu Sezon Gerçekleşemedi

Posted by

TFF 1. Lig’de mücadele eden Altınordu ekibinin bu sezon için birtakım planları askıya alınmış durumda. Kulüp Başkanı Seyit Mehmet Özkan, bu sezon altyapıda yer alan bazı oyuncularını vitrine çıkarmayı planlıyordu. Fakat durumlar istenildiği gibi gitmedi.

TFF 1. Lig’de mücadele veren Altınordu Kulübü Başkanı Seyit Mehmet Özkan, bu sezon için altyapı oyuncularını vitrine çıkarmak adına plan yapıyordu. İzmir’de her geçen gün başarısına başarı katan kulüp, son 8 senede yapmış olduğu atılım ve tesisler ile örnek olmuştu.

Türkiye’de önde gelen yetiştirici kulüpleri arasında yer alan Altınordu Kulübü Başkanı Seyit Mehmet Özkan ise bu sezona dair farklı planlar yapıyordu.

Takımın Yarısının Öz Kaynak Olması Planlanıyordu

İzmir ekibinde yetişen altyapı oyuncularını vitrine çıkarmaya hazırlanan yönetimin planları ise ertelendi. A Takım ekibinde forma terleten oyuncuların en az %50’sinin öz kaynaktan yetişen isimlerden oluşacağını ifade eden Özkan’ın hedeflediği durum ise gerçekleşemedi.

Sezona da Play-Off hedefi ile başlamış olan kırmızı lacivertliler, art arda yaşanan kötü sonuçlar sebebiyle alt sıralarda savaşırken kendini buldu. Bu da takımdaki genç isimlerin yerini daha tecrübeli futbolcuların almasına neden oldu.

Bu dönemde takımın Teknik Direktörü Hüseyin Eroğlu’nun tercihleri de çoğunlukla takıma transfer olan isimlerden oluştu.