Antalyaspor Nihayet Kazandı

Geride kalan 2021 22 futbol sezonunda Nuri Şahin önderliğinde sezonun sonlarında doğru müthiş bir form yakalayan Antalyaspor bu sezona da iyi başlamıştı. Ancak sonrasında düşüşe geçen Antalyaspor da Nuri Şahin ne yapsa da bir türlü kötü gidişe çare bulamamıştı. Geçen sezonun en gözde hocalarından olan ve sezon başında adı Galatasaray ile bile anılan Nuri Şahin için Antalyaspor’dan gönderilecek iddiaları bile artık çıkmaya başlamıştı ki Nuri Şahin ile Antalyaspor nihayet hasret kaldığı galibiyete ulaşmayı başardı.

Maçtaki Önemli Anlar

7. dakika: Fernando Martins‘in arka direğe yaptığı ortaya Nakajima’nın vuruşu kaleye paralel gidip auta çıktı.

15. dakika: Antalyaspor’un hücuma çıkarken kaptırdığı topta hızlı gelişen İstanbulspor atağıcna Antalyaspor kalecisi Alperen Uysal başarılıydı.

18. dakika: Altı pas içerisinde boş pozisyonda topla buluşan Antalyaspor’un golcü forveti Haji Wright çok kötü bir vuruş yaparak takımını golden etti.

22. dakika: Haji Wright çok net bir fırsatı daha cömertçe harcadı ve kale ağzında boş pozisyonda buluştuğu topu kötü bir vuruşla üstte auta gönderdi.

24. dakika: Antalyaspor’un kazandığı serbest vuruşt yaklaşık 25 metreden kullanılan frikikte İstanbulspor kalecisi başarılıydı.

26. dakika: Konuk ekip İstanbulspor’un golü geldi. Kzanılan kornerde top arka direğe sekti. Arka direğe doğru giden topa Mehremic dokunarak topu filelere yolladı ve konuk ekip İstanbulspor’u 1 0 öne geçirdi.

35. dakika: Antalyaspor’un kazandığı köşe vuruşunca ceza sahasına gelen yüksek topa Antalyaspor stoperi Luyindama’nın kafa vuruşunu İstanbulspor kalecisi Jensen uzanarak kurtardı.

41. dakika: Konuk ekip İstanbulspor bir atak gerçekleştirdi. Sağ çaprazdana tılan şutte kaleci alperen Uysal direk dibinden topu kornere çelmeyi başardı.

45+2’nci dakika: Antalyaspor’un gelişen atağında yapılan faul sonrasında kaleyi cepheden gören bir yerden kazanılan serbest vuruşta topun başına Fernando Martins geçti. Martins’in vuruşunda köşeye giden topta kaleci Jensen’in çabası yeterli olmadı ve skora eşitlik geldi.

Antalyaspor

Antalyaspor Son Dakikada Güldü

53. dakika: Antalyaspor yine kornerde gole yaklaştı. Ceza sahasına atılan ortada Ömer Toprak kafayı vurdu ama kaleci yine başarılıydı.

56. dakika: Antalyaspor yine çıkarken top kaybetti. İstanbulspor bireysel hatadan yine pozisyon bulsa da Alperen Uysal bu pozisyonda da gole izin vermedi.

71. dakika: İstnbulspor savunmasının uzaklaştıramadığı topta topu önünde bulan Antalyasporlu Ufuk iyi bir şut çıkarsa da golü bulmayı başaramadı.

90+7. dakika: Antalyaspor’da Fernando Martins’in kullandığı serbest vuruşta ceza alanı içerisinde iyi yükselen Gökdeniz Bayrakdar’ın kafası üst direkten oyun alanına geri döndü. Dönen topu önünde bulan Luyindama’nın şutunda top, kale çizgisi önünde Veysel Sarı’nın kafasından sekti ve gol oldu. Pozisyon sonmrası ofsayt bayrağı kaldırıldı ve sonrasında da VAR kontrolü beklendi. VAR pozisyonda ofsayt olmadığı kararını verince gol geçerli sayıldı ve Antalyaspor haftalar sonra bir maçı galip bitirmeyi başardı.