Arda Güler Real Madrid’i Büyüledi

Fenerbahçe’den 20 milyon avro bonservis bedeli karşılığında İspanyol devi Real Madrid’e transfer olan Arda Güler daha ilk antrenmanda herkesi büyüledi. Ayağının tozuyla çıktığı antrenmanda tekniği ile hemen fark edilen 18’lik yıldız için Zidane benzetmeleri yapıldı.

Arda Güler

Tesislere En Erken O Gitti

2022 – 2023 futbol sezonunu ligde 2. sırada tamamlayarak şampiyonluğu ezeli rakibi Galatasaray’a kaptıran Fenerbahçe’de iyi olan belki de tek şeydi genç yıldız Arda Güler. Sezon boyu transferi, sözleşmesi, Jorge Jesus ile yaşadığı sorunlar ve performansı ile adından fazlaca bahsettiren Arda Güler, sezonun bitimi ile birlikte Fenerbahçe yönetimine ayrılacağını bildirmişti. Sözleşmesinde çıkış maddesi olan oyuncuyu elinde tutabilmek için yapabileceği çok da fazla şey yoktur sarı lacivertli ekibin. Fakat sözleşmedeki çıkış maddesine rağmen, genç oyuncunun menajerine verdiği talimat doğrultusunda takımlar Arda Güler için resmi tekliflerini ilettiler Fenerbahçe’ye, çünkü genç yıldız kulübünü tatmin edecek teklifler arasından seçim yapacağını belirtti.

Fenerbahçe’ye hem Barcelona hem de Real Madrid 20 milyon avroluk teklifler ilettiler. Böylece 18’lik genç yıldız için iki İspanyol devi, iki ezeli rakip adeta birbirine girdi. Iki teklif arasından Arda Güler, dünya devi Real Madrid’i seçti. Real Madrid bu transfer için 20 milyon avroluk bonservis bedelinin yanı sıra ayrıca 10 milyon varo değerinde bonuslar ödemeyi de göze aldı.

Genç oyuncunun Real Madrid’e resmi sözleşmeyle katıldığı anlar pek çok gazeteci tarafından takip edilen bir törenle adeta ölümsüzleşti. Real Madrid kulübü genç yıldızı için güzel bir imza töreni organize etti. 24 numaralı yeni forması ise basına poz veren Arda Güler, sonrasında ise ayağının tozu ile Real Madrid antrenmanına çıktı. İmzadan sonra katıldığı ilk antrenman için tesislere herkesten önce giden genç oyuncunun bu tavrı alkış aldı. Ancak Arda’nın tek alkışlanan hareketi bu değildi. Çıktığı ilk antrenmanda tekniği, saha görüşü ve attığı olağanüstü paslarla takım arkadaşlarını kendisine adeta hayran bıraktı genç oyuncu. Takımın İtalyan çalıştırıcısı, dünyaca ünlü teknik adam Carlo Ancelotti de genç yıldızın bu performansından çok etkilendi. Antrenman sırasında takım arkadaşlarından bolca övgü alan genç oyuncuyu Carlo Ancelotti de yakından takip etti ve zaman zaman alkışladı.

Arda Güler Formayı Alır

Antrenmanı takip eden basın mensupları da Arda’nın beklenenden de iyi olduğu görüşünde birleşti. Takımın antrenman görüntülerinin sosyal medyada paylaşılmasının ardından Arda’nın attığı bir gol de gündem oldu. Zidane dönüşü denilen bir hareketle rakibini geçen oyuncu için yeni Zidane benzetmeleri yapıldı sosyal medyada.

Daha ilk antrenmanda tekniği ile herkesi büyüleyen Arda Güler için İspanyol gazetecilerin görüşü Arda’nın ilk 11’in bir parçası olabileceği yönünde. Carlo Ancelotti’nin de başarılı hareketlerinin arından genç oyuncuyu daha yakından izlemeye başlaması Arda’nın Real Madrid ilk 11’i için fazla beklemeyeceği düşüncesine neden oldu herkeste.