Aslan Gibi Savaş Galatasaray

Aslan bu akşam Alman devi Bayern Münih ile Uefa Şampiyonlar Ligi grup maçında İstanbul’da Rams Park’ta karşı karşıya gelecek. Maç öncesinde sosyal medyada bir slogan öne çıktı; ”Şimdi sen aslan gibi savaş Galatasaray.”

Uefa Şampiyonlar Ligi’nde grupların üçüncü maçları bu gece ve yarın akşam oynanacak olan maçlarla tamamlanacak. Uefa Şampiyonlar Ligi’ndeki tek temsilcimiz olan Galatasaray da bu gece sahası Rams Park’ta Bayern Münih ile karşı karşıya gelecek. Avrupa futbol kamuoyu bu maç öncesinde Bayern Münih’i net favori olarak gösteriyor olsa da Alman devi bu gece karşısında bir aslan bulacak. Seyircisinin desteği ile Rams Park’ı cehenneme çevirecek olan Galatasaray’dan öncelikle iyi futbol ve mücadele sonrasında ise tarihi bir zafer umuyoruz.

Aslan

Bayern, Aslan Yuvasına Gelecek

Bu akşam oynanacak olan maç belki de bu sezon Rams Park’ta oynanacak olan en önemli mücadele. Elbette sezon boyunca önemli maçlar, derbiler, belki şampiyonluk mücadeleleri oynanacak bu stadyumda ancak Bayern Münih tartışmasız şekilde Avrupa’nın en önemli 4 5 takımından biri. Uefa Şampiyonlar Ligi’ni en çok kazanan 3 takımdan biri olan Alman devinin toplamda 6 Uefa Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu var. Uefa Şampiyonlar Ligi eskiden Şampiyon Kulüpler Kupası olarak oynanıyordu. Bayern Münih bu kupayı o isimler 3 kez kazandı. Sonrasında kupanın adı Uefa Şampiyonlar Ligi oldu ve Alman takımı onu da 3 kez kazanarak toplamda 6 şampiyonluğa ulaştı. İşte bu gece, Aslan böylesine büyük bir takımı konuk edecek Rams Park’ta.

Galatasaray takımı bu akşam böylesine büyük bir rakiple karşı karşıya gelecek, haliyle Galatasaray taraftarı da çok ciddi bir ilgi gösterdi bu maça ve tüm biletler satıldı. Bu akşam Bayern Münih kendisini adeta bir aslan yuvasında bulacak ve 55 bin Galatasaray taraftarının yoğun baskısını hissedecek Bayern Münihli oyuncular üzerlerinde. Zaten sosyal medyada maç öncesinde moda olan sloganın da tam olarak çıkış noktası bu oldu. Galatasaray taraftarı bu gece takımlarından bu maçın büyüklüğüne yaraşır bir mücadele örneği görmek istiyorlar. O sebeple de ”Şimdi sen aslan gibi savaş Galatasaray” sloganı öne çıktı maç öncesinde.

Grubun Diğer Maçı

Galatasaray ve Bayern Münih kozlarını Rams Park’ta paylaşırlarken grubun diğer maçında da Manchester United, İngiltere’de Kopenhag’ı konuk edecek. Grubun ikinci maçlarında Bayern Münih, Kopenhag’ı deplasmanda 2 – 1 yenerken temsilcimiz Galatasaray da Manchester United’ı, üstelik de iki defa geriye düştüğü maçta, İngiltere’de devirmeyi başarmıştı. Geçen haftayı 0 puanla kapatan iki takımı karşı karşıya getirecek maçın favorisi ev sahibi Manchester United. Grubunda oynadığı iki maç sonunda henüz puanla tanışamayan İngiliz kulübünün bu maçı kazanmaktan başka çaresi yok. Kopenhag maçının kaybedilmesi halinde Erik ten Hag ile yolların ayrılması bekleniyor İngiliz kulübünde. Galatasaray için ise bu maçtan çıkacak en iyi sonuç şüphesiz ki beraberlik olacak.