Aykut Demir

Aykut Demir TFF’yi Sert Eleştirdi

Posted by

BB Erzurumspor ekibinde geçtiğimiz hafta yapılan Kovid-19 testleri sonucunda 11 kişide koronavirüs bulgusuna rastlanmıştı. Bu sonuçlarla ciddi bir endişe duyan mavi beyazlı ekipte forma giyen Aykut Demir ise duruma ilişkin açıklamada bulundu. Türkiye Futbol Federasyonu tarafından liglerin başlatılma kararını da değerlendiren sporcu, alınan kararın şaşırtıcı olduğunu söyledi.

TFF 1. Lig’de mücadele eden BB Erzurumspor ekibinde, 11 kişinin koronavirüse yakalanışının ardından, TFF’ye tepki büyüyor. Mavi beyazlı takımda forma giyen Aykut Demir de alınan karara ilişkin açıklamada bulundu.

Bu Durumun Sorumlusu Ortada

Karantina altında olduğunu ve bu durumun sorumlusunun da TFF olduğunu belirten sporcu, alınan kararı ise sert şekilde eleştirdi. Camilerin ve Kabe’nin dahi ibadete kapalı olduğu bir süreçte futbolun devam etmesinin düşündürücü olduğuna da dikkat çekti. Hayatın durmuş olduğu ve insanların da çok korktuğu bu zamanda, yapılan açıklamaların da akıl tutulmasından başka bir şey olmadığını ekledi.

Şu anda karantina altında olduğunu belirten Aykut Demir, bu halin sorumlusunun da ortada olduğunun altını çizdi. Ayrıca bu süreçte en fazla tedirgin olduğu noktanın da ailesi ve çocukları olduğunu belirtti.

Kendilerinin hayatlarının hiçe sayılmanın yanı sıra, yakınlarının da hayatlarının hiçe sayıldığından şikayet etti. Öte yandan sporcu, alınan kararın TFF’nin kendi kararı olarak önemsenmemesine de sert tepki verdi.

Güncel Yazılar