BB Erzurumspor 39 Lig Maçı Boyunca Süren Yenilmezliği Yıktı; 1-0

TFF 1. Lig’in dördüncü haftası şok etkisi yaratacak birçok gelişmeye ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Dördüncü hafta mücadelesi için aynı sahada buluşan Büyükşehir Belediye Erzurumspor ile Manisa Futbol Kulübü, zorlu bir karşılaşma yaşadılar ve Erzurum ekibi tek gol sevinciyle galibiyet yaşayan ekip oldu.

Böylelikle hem Erzurum ekibinin galibiyet serisine devam edildi hem de 39 lig maçı boyunca süren bir yenilmezliğe de son verildi. Manisa FK ekibi son 39 lig maçında yenilgi yaşamayarak bir rekoru elinde tutuyordu. Fakat ta ki Erzurum ekibi ile aynı sahada buluşuncaya kadar…

Yenilmezlik serisi son bulmasına rağmen Manisa ekibi zafer kazanan rakibi Erzurumspor’u sıralamada geçti. Erzurum ekibi 9 puanıyla sıralamada 4. Sırada yer alırken Manisa ekibi aynı puan ile averaj farkıyla 2. Sırada kendisine yer buldu.

Karşılaşmada Manisa ekibi ev sahibi ekip olurken karşılaşma, Spor Toto Akhisar Stadyumu’nda oynandı. Maçın hakemliklerini Onur Özütoprak, Kemal Mavi ve Ferdi Karadoruk üstlendi.

Teknik Hoca Erkan Sözeri Kırmızı Kart Gördü

Erzurumspor’un tek gol sevinciyle zafere ulaştığı mücadelede şaşırtan bir olay yaşandı. Takımın teknik direktörü Erkan Sözeri, mücadelenin 32 dakikasına gelindiğinde kırmızı kart gördü.

Diğer taraftan ilk yarıdaki gol sevinciyle 1-0 skorunu yaşayan Erzurum ekibinin sevinci 24. Dakikada oldu. Gol sevincinin sahibi Mustafa Yumlu olurken Yumlu aynı zamanda gecenin yıldızı da oldu.

90 dakika boyunca Erzurumspor ekibi 3 sarı kart gördü. Bu sarı kartlar Gökhan, Szumski ve Estrela’ya gitti.

BB Erzurumspor – Manisa FK Mücadele Kadrosu

Erzurumspor’un tek gol sevinci ile zafere ulaştığı maçta formasını terlete isimler ise şu şekildeydi;