Büyükşehir Belediye Erzurumspor

BB Erzurumspor Ekibinin Rakip Oyuncusundan Önemli Açıklamalar

Posted by

TFF 1. Lig ekiplerinden olan Altayspor ekibinin başarılı oyuncusu Abdulhamit Yıldız, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Büyükşehir Belediye Erzurumspor ekibinin rakibinde yer alan savunma sporcusu, zirve mücadelesi veren takımlardan iyi hazırlananların da Süper Lig’e yükseleceğine inanmakta olduğunu ifade etti.

Büyükşehir Belediye Erzurumspor ekibinin TFF 1. Lig’de rakibi olan Altay’in başarılı sporcularından Abdulhamit Yıldız, gündeme ilişkin konuştu. İyi hazırlanan takımların da Süper Lig’e yükseleceğine inandığını vurgulayan başarılı futbolcu, yeni tip koronavirüs salgını sonrasında İstanbul’a ailesinin yanına döndüğünü ekledi.

İyi Hazırlanan Süper Lig’e Yükselecek

Bu süreçte tedbir gereği toplu antrenman gerçekleştiremeyen Yıldız, teknik heyetin vermiş olduğu programları evde uyguladığını söyledi. Fakat bu antrenmanların yeterli olmadığını da söyleyen sporcu, pek çok oyuncunun lig başında sıkıntı yaşayacağını ekledi. 90 dakikayı birçoğunun çıkaramayacağını söyleyen savunma sporcusu, fiziksel hazırlığın yanında mental hazırlığa da dikkat çekti.

Bu süreçte kadro derinliğine sahip olan ekiplerin de bir adım öne çıkacağını belirtti. Takımında da bir aile ortamı olduğunu vurgulayan sporcu, ligin son 6 haftasında Yalçın Koşukavak ile çok iyi bir çıkışı olduklarının da altını çizdi. Geriye kalan 6 maçın da küçük bir play-off olduğunu söyleyerek, iyi hazırlananın Süper Lig’e yükselen takım olacağını da söyledi.