BB Erzurumspor Hazırlık Maçlarının Hepsini Kaybetti

2005’te kurulmuş olan Doğu temsilcisi BB Erzurumspor, kamp çalışmalarını normal olarak bütün Türkiye’nin de tercih ettiği memleketinin Palandöken İlçesinde bulunan Yüksek İrtifa Kamp Merkezinde sürdürüyor.

Geçen sezon PTT 1’inci Lig Play-Off’larına kalmayı başarmış ancak son anda İstanbulspor karşısında mağlubiyete uğrayarak Süper Lig’e yükselme hakkını kaybetmişti. Büyükşehir Belediye Erzurumspor kulüp yönetimindeki karışıklıklar vesilesi ile başarısız bir gelecek sezona hazırlık süreci sürdürdü. Özellikle de transfer konusunda hiçbir gelişme kaydedemeyen mavi beyazlılar, hiçbir futbolcuyu renklerine bağlayamadı ve aslında kadrosunu gençlerin yeteneklerine bağladı.

Adını her yazışımızda normal Büyükşehir Belediye kısmını BB olarak kısaltmamız gerekse de kısaltmamamızın sebebi kulübün asıl sahibinin ve asıl başkanının Erzurum Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mehmet Sekmen olmasıdır. Kulübün başkanı da teknik direktörü de aslında Mehmet Sekmen’dir.

Yüksek İrtifa Merkezinde çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediye Erzurumspor, 2022/2023 hazırlıkları kapsamında Ümraniyespor karşılaşması da dahil olmak üzere 4 adet hazırlık maçına çıktı. Bu çıktığı karşılaşmaların hepsini kaybeden mavi beyazlılar, teknik direktör Muzaffer Bilazer nezaketinde Süper Lig’in en güçlü takımlarından Konyaspor ile maçında 4-0, Karadeniz temsilcisi Giresunspor ile 4-1, Hatayspor’la ise 1-0’lık müsabakalardan çıkmıştı. Son olarak da bugün 20 Temmuz’da akşam 17’de gerçekleştirilen taze Süper Lig ekibi Ümraniyespor ile olan müsabakada mavi beyazlılar, 3-0’lık mağlubiyet ile sahadan ayrıldı. Bu 4 hazırlık maçı da Palandöken Yüksek İrtifa Kamp Merkezi’nde yapıldı.

BB Erzurumspor

Büyükşehir Belediye Erzurumspor 0- Ümraniyespor 3

Normalde deplasman veya iç saha olarak ayrılmayan bu müsabaka için başlıkta ilk olarak kazanan takımın adı olan Ümraniyespor’un yazılması daha doğru olabilirdi ancak müsabakanın Erzurum’un Süper Lig’ ve PTT 1’inci Lig takımları için vazgeçilmez kamp alanlarından Yüksek İrtifa Kamp Merkezi’nde gerçekleşmiş olması sebebi ile müsabaka bir nevi Erzurumspor’un iç saha maçıydı.

İki takımın da çalışmalarını sürdürdüğü kamp merkezinde ortak bir hazırlık maçı düzenleme kararı alınmıştı. Süper Lig’in taze ekiplerinden Ümraniyespor ve Play-Off’larda Süper Lig’i kaçıran Erzurumspor arasındaki karşılaşma, Ümraniyespor’un 3-0’lık galibiyeti ile sona erdi. 20 Temmuz’da düzenlenen müsabakada golleri dakika 11’de Adel Bettaieb, 19’da Yonathan Del Valle, 59’da ise Antonio Mrsic attı. Bu şekilde de skor belirlenmiş oldu. Henüz hiç transfer yapamamış olan PTT 1’inci Lig ekibi Erzurumspor’un karşılaşmada kendisini gösterememiş olması hoş karşılanabilir.

Olağanüstü Genel Kurul 3 Ağustos’ta

Büyükşehir Belediye Erzurumspor’un olağanüstü seçimli genel kurulu 3 Ağustos 2022’de gerçekleştirilecek. Kurban Bayramı vesilesi ile ertelenen olağanüstü genel kurulun 3 Ağustos Çarşamba Günü Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde saat 16’da yapılması kararı alınmıştı.

Yine aynı yerde 3 Temmuz’da düzenlenecek olan olağanüstü genel kurul, yeterli sayıda katılım sağlanamaması sebebi ile 10 Temmuz’a ertelenmişti. Ancak Kurban Bayramı’nın 3’üncü gününe denk gelen 10 Temmuz’da da kurul toplanamamıştı. Son tarih olarak 3 Ağustos belirlendi.