BB Erzurumspor Hüseyin Çimşir’e Veda Etti

Büyükşehir Belediyespor’da teknik direktör Hüseyin Çimşir’in görevine son verildiği açıklandı. Teknik adamın BB Erzuruspor macerası beklenenden çok daha kısa sürdü.

Erzurumspor, teknik adamın takımın başına gelişinden 4 maç sonra Hüseyin Çimşir’in görevine son verildiğini açıkladı. Erzurumspor Hüseyin Çimşir sonrasında Hikmet Karaman ile anlaştıklarını takımın yeni teknik direktörünün artık Hikmet Karaman olduğunu açıkladı.

4’t 4 Kaybedildi

Erzurumspor’un geçtiğimiz günlerde yaptığı Beşiktaş maçında 4-0 yenilmesinin ardından takım içinde çeşitli değişikliklerin yapılacağı söylenmişti.

Bazı oyuncular gideceğini belirten Hüseyin Çimşir, takım ile birlikte sadece 4 maça çıkabildi. Teknik adamın takımdan göndermek istediği kişilerin kim olduğu bilinmezken oyunculardan önce kendisinin takım ile ilişiği kesildi.

Hüseyin Çimşir ile birlikte Erzurumspor çıktığı 4 maçı da kaybetti ve maçlarda bir tane bile gol atamadı. Kalesinde ise 4 maçta toplamda 10 adet gol gördü.

Takım sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada; “Teknik Direktörümüz Hüseyin Çimşir’le karşılıklı anlaşarak yollarımızı ayırdık. Hocamıza ve ekine takımımıza katkıları için teşekkür ediyor, bundan sonraki kariyerinde başarılar diliyoruz.” – BB Erzurumspor Kulübü. Şeklinde sözlere yer verdi.

Hikmet Hakan ile Görüşme Yapılıyor

Daha öncesinde Mehmet Özdilek’in yerine gelen Hüseyin Çimşir takımın başına geldiği günden itibaren toplamda 4 maçta 4 yenilgi aldı. Erzurumspor bir türlü galibiyet yüzü görmedi ve bunun nedeni olarak teknik direktör Hüseyin Çimşir’in tarzı ve oyun kurmasıyla ilgili olduğu düşünülüyordu.

Beşiktaş maçı sonrasında kendisi; “Böyle olmaz, böyle gitmez. Mümkün değil. Eğer kendisi bedenen burada ruhen değilse kaç taneyse onlarla yolları ayırmamız lazım.

Bu sezon başında 1 ve 3. haftada kazanmışız. Sonrasında problem var. Herkes üzerine düşeni yapacak.” Sözleri ile oyuncuları eleştirdi. Fakat takımdan giden isim herhangi bir oyuncu değil kendisi oldu.

Ahmet Dal yaptığı açıklamada BB Erzurumspor takımını Süper Lig’e taşıyan Mehmet Özdilek ve Hüseyin Çimşir’e teşekkürlerini iletirken, ederek “Hüseyin hoca çok zor zamanda görev aldı.

Olumsuz bir tablo vardı. Bu takımın hocalığını yaparken her türlü azmi gösterdi. Ona da çok teşekkür ediyoruz. Hikmet Karaman’la görüşüyoruz, prensip anlaşmasına vardık. İmzalar atılmadan net açıklama yapmak doğru olmaz. 22 Aralık Salı günü içinde hocamızı açıklayacağız” sözlerini kullandı.