BB Erzurumspor Teknik Direktörü Erkan Sözeri Açıklamalarda Bulundu

Posted by

Ziraat Türkiye Kupası’nda çeyrek finale çıkan BB Erzurumspor ile ilgili Teknik Direktör Erkan Sözeri ”Ligde hedeflerimiz var, ciddi bir kadromuz var, kadro derinliğimiz de var.” açıklamalarında bulundu.

Ziraat Türkiye Kupası son 16 turda BB Erzurumspor Beşiktaş ile yaptığı iki maçta da 3-2 galip geldi. Erzurum’u en iyi şekilde temsil ettiklerini belirten teknik direktör Erkan Sözeri, Balıkesirspor maçına odaklanacaklarını söyledi.

Kendi liglerinde zorlanıyoruz diyen Sözeri, bu performansın kat kat fazlasını göstermeleri gerektiğini belirtti. Futbolun artık bir mücadele işi olduğunu belirtirsek doğru sonuçlar içinde olduğumuz görürüz diye röportajını noktalayan Sözeri’nin tam açıklaması aşağıdaki gibi.

Süper Lig Takımlarında Bizdeki Derinlik Yok

Teknik direktör Erkan Sözeri’ yaptığı açıklamalarda ‘Bugün güzel bir maç oynandı. Türkiye Kupası’nda. Gerçekten kupa maçları çok keyifli geçiyor. Bizim açımızdan iyi bir tur oldu. 2 maç da güzel geçti. Ligde hedeflerimiz var, ciddi bir kadromuz var, kadro derinliğimiz de var. Bu nedenle kupada gidebildiğimiz yere kadar gidelim istiyoruz. Süper Lig takımlarında bile bizdeki kadro derinliği yok. Az süre alan oyuncular için de bir fırsat kupa maçları. 2 Beşiktaş maçının bize anlattığı çok şey var. Güzel organizasyonlar yapıp güzel goller attık. Tabii yediğimiz golleri de analiz etmemiz gerekiyor.” sözlerine yer verdi.

Kendi Ligimizde Niye Bu Kadar Yapamıyoruz

Sözeri ‘Kendi ligimizde niye bu kadar yapamıyoruz’u anlatmamız gerekirse, benim oyuncularım Süper Lig oyuncuları. Bizim ligimizde her takım bize karşı kapalı oynuyor. Ama Beşiktaş gibi ya da diğer Süper Lig takımları gibi takımlar oynamaya başladığı zaman, bizim de oyuncularımız kendi kalitesini gösterme fırsatı buluyor. Erzurum şehrini güzel temsil ettiğimizi düşünüyorum. Sahadaki duruşumuz, mücadelemiz ve rakibe saygımızla, bugünkü turun bize yakıştığını düşünüyorum. Beşiktaş gibi bir takım karşısında geriye düşüp çevirmek önemliydi. Camiamıza hayırlı olsun. Bu maçı çok çabuk unutup çok önemli Balıkesirspor maçımıza odaklanmamız gerekiyor. Erzurum, Süper Lig’e yabancı değil. Süper Lig’e dönerek bu seneyi taçlandırmak istiyoruz.” şeklinde konuştu.