Büyükşehir Belediye Erzurumspor

BB Erzurumspor’dan Dünya Sağlık Günü Kutlaması

Posted by

Yeni tip koronavirüs salgını tüm dünyada etkisini göstermeye devam ediyor. Küresel çaplı olan salgında tüm spor organizasyonları iptal edilirken, ligler de süresiz olarak askıya alınıyor.

Dünyada binlerce kişinin hayatını kaybetmesine neden olan yeni tip koronavirüs salgını, etkisini her geçen gün göstermeye devam ediyor. Küresel çaplı bir sorunun yaşandığı süreçten Türkiye de olumsuz olarak etkileniyor. Bu süreçte hastalarla temas sebebiyle çok sayıda doktor ve sağlık çalışanı da hayatını kaybediyor veya virüse yakalanıyor.

Küresel çaplı bir hastalık olan koronavirüs, pandemik salgın halini aldığı için bu dönemde geceli gündüzlü çalışan milyonlarca sağlık çalışanı bulunuyor. Dünya Sağlık Günü kapsamında da spor kulüplerinden sağlık çalışanlarına destekler çığ gibi büyüyor.

Sosyal Medyadan Kutladı

Pek çok spor kulübü tarafından da kutlanan sağlık çalışanlarına bir kutlama da TFF 1. Lig ekiplerinden olan Büyükşehir Belediye Erzurumspor ile geldi. Resmi Twitter üzerinden paylaşım yapan lacivert mavili kulüp, Dünya Sağlık Günü kutlamasını yaptı.

Önce insan ilkesi ile hem geceleri hem de gündüzleri büyük bir özveri ile çalışan tüm hekimlerin, sağlık hizmetlerinin her alanında fedakar bir şekilde çalışmalarını sürdüren tüm sağlık personelinin Dünya Sağlık Günü kutlandı. Büyükşehir Belediye Erzurumspor Kulübü, yapmış olduğu paylaşımla örnek oldu.

One comment

  1. Benim takımıma da bu yakışır. Bir erzurumspor taraftarı olarak sağlıkçıları gönülden tebrik ediyorum.Hepimizin sizlere ihtiyacı var.

Comments are closed.