BB Erzurumspor

BB Erzurumspor’un Antrenörü Evde Spor Yaptı

Posted by

Koronavirüs salgını sebebiyle antrenmanlarını spor salonlarında gerçekleştiremeyen sporcular, evlerindeki ekipmanlar yardımıyla spor yapıyorlar. BB Erzurumspor antrenörü de spor yapanlar arasında yer aldı.

Erzurum’un tüm sporcuları, spor dünyasını evlerine sığdırdı. Koronavirüs salgını sürecinde antrenmanlarını gerçekleştiremeyen sporcular, bireysel olarak evlerindeki çalışmalarını sürdürüyorlar.

Erzurum’un spor aşığı gençleri, sehpaları, koltukları bu anlamda kullanırken, kimileri de evindeki masa tenisi antrenmanlarını sürdürüyor.

Jimnastik, karate, boks, taekwando, judo kibi savunma sporlarının yapılmasının yanı sıra, tencere ve tava ile masa tenisi oynayanlar da bu dönemde dikkat çekti.

Sağlık Bakanlığı tarafından başlatılan ‘Evde Kal Türkiye’, ‘Hayat Eve Sığar’ gibi sloganların sıkça duyulduğu dönemde, spor yapamayan sporcular ise antrenmanlarını evlerine taşıdı.

Her yaştan sporcunun evlerinde antrenmanlarını sürdürdüğü dönemde çeşitli branşların evlerde yapılma hali ise renkli görüntülerin yaşanmasına neden oldu.

Evde Judo Yaptılar

Özellikle de masa tenisi antrenörleri olan Mahmut Çağlayan ve Vedat Küçükoğlu’nun antrenman programlarını evlerinde yapması büyük bir örnek teşkil etti. Antrenman sırasında minik masa tenisçilerinin de tuvalet kağıdı, tas, tabak ve tencere yardımı alarak masa tenisi oynaması spora ayrı bir renk kattı.

Öte yandan BB Erzurumspor futbol antrenörü Yücel Karakoç da eşi Canan Karakoç ve kızları ile judo yaptı. Kızlarının judo yapması üzerine farkındalık amaçlı olarak 4 yaşındaki kızının saçlarını keserek sonrasında antrenman yaptı.