BB Erzurumspor’un Hazırlık Maçları

17 sezondur profesyonel arenalarda mücadele eden Büyükşehir Belediye Erzurumspor, neredeyse hemen her konuda Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen tarafından belediye bünyesiyle finanse ediliyor. Takımın onursal başkanı olan Sekmen, aslında göstermelik başkanların arkasında kendisini gösteren takımın gerçek başkanı konumunda duruyor.

Göstermelik olarak seçilen başkanın kim olacağını da tabii ki Mehmet Sekmen Bey belirliyor. Tabii ki takımın aldığı her kararda da imzası bulunan başkan takımın kamp programını dolu dolu geçirmesi için elinden geleni yapmıştı. Palandöken Yüksek İrtifa Kamp Merkezi’nde kamp çalışmalarını sürdüren futbol kulübü, burada 4 adet hazırlık maçı yaptı ve bu maçların hepsinde sahadan mağlup olarak ayrıldı. Bunun sebepleri arasında da tabii ki takımın 2022/2023 sezonu için hiçbir transfere imza atamamış olması olabilir. Oldukça genç bir kadroya sahip olan teknik adam Muzaffer Bilazer, bu şekilde takımın PTT 1’inci Lig’e tutunabileceğini düşünüyor. Bunun yolunu da transfer yoksa çifter çifter antrenman var diyerek bulmuş olacak. Takımın kamp programı çoğu rakibinden daha yoğun bir durumda.

2022/2023 hazırlıkları kapsamında 4 adet hazırlık maçı yapmış olan Erzurumspor, bunların hiçbirisinden galip ayrılamasa da takım içi uyumun artması için büyük fırsatlar olarak görüldü. Ayrıca kulübün 4 rakibi de Süper Lig ekibiydi. PTT 1’inci Lig takımı olan Büyükşehir Belediye Erzurumspor’un, Süper Lig takımları tarafından mağlup edilmesi o kadar da takımın moralini düşürecek bir durum değil. Takımın bütün hazırlık müsabakaları Palandöken Yüksek İrtifa Kamp Merkezi’ndeki sahalarda düzenlendi.

Konyaspor 4- Büyükşehir Belediye Erzurumspor 0

Konyaspor’un kamp programının sonunda yaptığı ve son maçı olan müsabakada BB Erzurumspor’un ise kampının ilk başları ve yaptığı ilk hazırlık maçıydı. 5 Temmuz’da düzenlenen maçta Süper Lig ekibi Konyaspor 4 gol bulmayı başardı ve Erzurumspor sahadan mağlup olarak ayrıldı.

Erzurum’un Palandöken Yüksek İrtifa Kamp Merkezi’nin statlarından birisinde gerçekleştirilen hazırlık maçında ilk yarıda Konyaspor 2 adet gole imza atmıştı. İlk golü 20’inci dakikada penaltıdan Cikalleshi, ikinci golü ise 28’inci dakikada Oğulcan Ülgün atmıştı. İkinci yarıda 2 gol daha atan İç Anadolu Temsilcisi maçı 4-0’lık galibiyetle bitirmiş oldu. İkinci devrenin gollerini ise 54’de Pavicic ve 85’inci dakikada Rahmanociv attı. İlk hazırlık maçını bu şekilde tamamlamış olan Erzurumspor’un bir sonraki hazırlık müsabakası 7 Temmuz’da Giresunspor ile birlikte oldu.

Giresunspor 4- Büyükşehir Belediye Erzurumspor 1

Yaptığı 4 hazırlık maçındaki tek golünü bu maçta bulmuş olan Doğu temsilcisi, yine Palandöken Yüksek İrtifa Kamp Merkezi’nin sahalarında Karadeniz temsilcisi Giresunspor ile karşı karşıya geldi.

Müsabakanın ilk yarısı bittiğinde Giresunspor’un dakika 8’de Doğan Can Davas, 11’de Hayrullah Bilazer golleri ile 2 adet golü bulunuyordu. Buna karşılık olarak dakika 40’da Muhammet Emin Yavaş ile golü bulmuş olan Erzurumspor, maçı dengeye yaklaştırmış ve skoru 2-1’e getirmişti. Ancak ikinci devreye Giresunspor daha adapte başladı ve 68’inci dakikada Çekdar Orhan ve son olarak 78’inci dakikada Varol Tasar’ın attığı goller ile maçı sonlandırdı. Bu haliyle de 4-1 sahadan yenik ayrılan Büyükşehir Belediye Erzurumspor, en azından bir adet gol atmayı başarmış oldu.