Beşiktaş 2.lik İçin Sahada

Spor Toto Süper Lig’in son haftası bugün oynanacak olan maçlarla sona erecek ve sezon tamamlanacak. Beşiktaş takımı kazanırsa ligi 2. sırada bitirecek. Ligde 38. hafta oynanacak olsa da aslında bugünün sonunda tüm takımlar 36 maç yapmış şekilde ligi tamamlamış olacaklar. Ligde bu sene 19 takım olması sebebi ile her hafta bir takım ligi o hafta maç yapmadan yani bay geçtiği için ve bu durum ligin ilk yarısında ve ikinci yarısında birer kez yaşandığı için toplamda 38 hafta oynanmış oldu lig ama tüm takımlar ligi 36 maça çıkarak tamamlamış olacaklar.

Beşiktaş Kazanırsa 2. Tamamlıyor

Ligde şampiyonluk mücadelesi sezon boyunca Fenerbahçe ile Galatasaray arasında geçmiş Beşiktaş takımı ligin ikinci devresinde muazzam bir çıkış yakalayıp şampiyonluk iddiasını matematiksel oalrak devam ettirmiş olsa da aslında bu sezon boyunca hiçbir zaman Galatasaray ve Fenerbahçe kadar şampiyonluk için adı geçmemişti. Zaten Galatasaray takımı da iki hafta önce Ankaragücü deplasmanında 4 – 1 galip gelerek 2022 – 2023 futbol sezonu şampiyonluğunu ilan etmişti. Dolayısı ile ligde üst sıra heyecanı ikincilik mücadelesine indirgenmişti geçen hafta.

Galatasaray’ın sahasında oynana derbi mücadelesinde Fenerbahçe Galatasaray’dan 1 puan alabilseydi ligi 2. sırada bitirmeyi garantilemiş olacaktı ama sarı lacivertli takım deplasmanda oynadığı derbide kötü bir oyunun sonunda rakibine 3 – 0 mağlup olarak ligde 2.lik şansını Beşiktaş’ın ellerine bıraktı. Siyah beyazlı takım eğer bu akşam sahasında konuk edeceği Konyaspor karşısında galip gelebilirse puanını Fenerbahçe ile eşitleyecek ve ikili averajda da sarı lacivertli kulübün önünde olduğundan ligi Fenerbahçe’nin üzerinde 2. sırada tamamlamış olacak. Aslında ligde 2. olmak ile 3. olmak arasında çok büyük farklar yok, her iki takım da Uefa Avrupa Ligi’ne katılacak ancak 3. olan daha erken sezonu açmak zorunda kalacak. Bununla birlikte yine 2. olmak yayın gelirlerinin dağıtımı sırasında ufak da olsa bir avantaj ağlamış olacak 2. olan takıma.

Beşiktaş

Fenerbahçe Hükmen Galip

Aslında şu anda iki takımın puanı eşit görünüyor ve Beşiktaş akşama Konyaspor önünde 1 puan bile alsa Fenerbahçe’nin önüne geçiyor ne var ki Fenerbahçe takımı bu hafta sahaya çıkmadan 3 – 0 hükmen galip sayılacak ve haftayı, diğer bir deyişle de ligi 3 puan ile kapatacak. O sebeple Beşiktaş eğer ligi 2. sırada tamamlamak istiyorsa mutlaka ama mutlaka bu akşam Konyaspor önünde galip gelmek zorunda.

Vodafone Park’ta akşam saat 08.00’da başlayacak olan mücadelenin orta hakemi Ümit Öztürk olurken Ümit Hoca’nın yardımcılıklarını Volkan Ahmet Narçın ve Omsan Gökhan Bilir yapacak. Maçın dördüncü hakemi Dinçer Tonsuluoğlu olurken Var monitörünün başında ise Serkan Tokay olacak. Maç öncesinde ev sahibi Beşiktaş takımı hem lig 2.liği hem de mevcut form durumu dikkat alınarak mutlak favori olarak gösteriliyor.