Beşiktaş Giresunspor Deplasmanında

Süper Lig’in 9. haftasında Valerien Ismael önderliğindeki Beşiktaş takımı Giresunspor deplasmanına konuk oluyor. Bu hafta TFF Süper Lig’in 9. haftası oynanıyor olsa da Giresunspor takımı bu hafta 8. maçına çıkacak. Bu sene ligde 19, yani tek sayıda takım olması sebebiyle her takım bir haftayı bay geçiyor. Giresunspor’un bay geçtiği hafta geride kaldığından yeşil beyazlı ekip ligin 9. haftasında 8. maçına çıkacak böylelikle. Beşiktaş ise bay geçeceği haftaya henüz gelmediğinden bu hafta ligde 9. maçına çıkacak.

Beşiktaş

Beşiktaş Çıkış Arıyor

Ligde oynadığı son iki maçta berabere kalarak 4 puan kaybeden siyah beyazlı camia bu maçla birlikte yeni bir galibiyet serisine başlamak istiyor. Beşiktaş, bu iki beraberlik öncesinde de Başakşehir’e yenilmiş ve 3 maçta sadece 2 puan toplayabilirken 7 puan kaybetmişti. Bu kötü gidişe dur demek isteyen Beşiktaş bu maçı bir çıkış maçı olarak görüyor. Bu maç siyah beyazlılar için başka bir öneme daha sahip aslında. Kulüpten alınan dedikodulara göre bu maçta olası bir puan kaybı halinde Valerien Ismael‘in geleceğinin de tartışmaya açılacağı öngörülüyor. Valerien Ismael önderliğindeki Beşiktaş sezona çok iyi girmiş olsa da unutmamak gerekiyor ki sezon başında en hazır olan takımın Beşiktaş olması gayet normal bir durumdu. Fenerbahçe transferleri, Beşiktaş’a kıyasla çok daha önceden bitirmişti. Galatasaray ise transferlerin çoğunu zaten transferin son gününde yaptı.

Rakiplerinin aksine Beşiktaş takımı pek çok transferi hazırlık kampına yetiştirdi ve Fransız teknik adam sezon başında biraz da bunun avantajını kullandı. Beşiktaş rakipleri karşısında çok tempolu, çok organize görünse de aslında bu biraz da diğer takımların sezona o kadar hazır olmamasından da kaynaklanıyordu. Yani bunun böyle olduğu şimdi ortaya çıkmaya başladı. Haftalar ilerledikçe Beşiktaş’ın oyunu gerilemeye başladı. Beşiktaş hala zaman zaman çok tempo yapabiliyor ama sezon başında bu tempo rakip üzerinde daha etkili olurken bugün gelinen noktada hem bu temponun etkisi azaldı hem de süresi. Valerien Ismael sancılı günler yaşamak istemiyorsa Beşiktaş bu maçı mutlaka kazanmak zorunda.

Giresunspor Cephesi

2021 22 sezonuna çok kötü başlayan Giresunspor sonrasında hocasında ısrara devam etmiş ve bazen istikrar ve sabrın neler yapabileceğinin güzel bir örneğini oluşturmuştu. Bu sezona da Hakan Keleş ile başlayan takım pek de düşme korkusu yaşayacak gibi durmuyor. Ligde 7 maç sonunda 2 galibiyet ve 2 beraberlikle 8 puan toplayan takım bütçesi ve beklentiler düşünüldüğünde olması gereken yerde gibi görünüyor. Son üç haftadır da mağlubiyet almayan takım en son ligin en güçlü takımlarından biri olan Konyaspor’a mağlup olmuştu. Zor gol yiyen takımlardan biri olan Giresunspor’un bu akşam Beşiktaş’a ciddi zorluk çıkarması bekleniyor. Maçın favorisi Beşiktaş olsa da Giresunspor da kolay teslim olmayacaktır.