Beşiktaş Şampiyonluk İstiyor

Geride bıraktığımız 2022 – 2023 futbol sezonuna Fransız teknik adam V. Ismail ile başlayan Beşiktaş aradığını bulamamış ve ilk yarının bitmesini dahi beklemeden Fransız teknik adam ile yollarını ayırıp takımın başına eksi teknik direktörü, tecrübeli isim Şenol Güneş’i getirmişti. Ligin ilk devresinde bitime birkaç maç kala takımı devralan tecrübeli teknik adam Şenol Güneş devre arasına kadar takıma pek de etki edememişti ama devre arasından sonra muhteşem bir Beşiktaş izledi siyah beyazlı futbolseverler.

Ligin ikinci devresinde topladığı puanlarla şampiyonluk yarışına dahil olan siyah beyazlı ekip ayrıca derbilerde de Fenerbahçe’yi deplasmanda, lider Galatasaray’ı ile kendi sahasında üstün bir oyunla yenmeyi başarmıştı. Hatta Beşiktaş taraftarı eğer lig biraz daha uzun olsaydı şampiyon olacaklarını savunmaktalar hala. Önümüzdeki sezona ise direkt olarak Şenol Güneş ile başlayacak olan siyah beyazlı camiada beklentiler çok ama çok büyük, tek hedef şampiyon olmak.

Beşiktaş

Şenol Güneş Dokunuşu

Geride kalan sezonun devre arasında adeta sihirli bir değnekle dokundu bazı oyunculara Şenol Güneş. Ligin ikinci devresinde Manchester United‘a transfer olup takımdan ayrılan Wout Weghorst yerine kadroya katılan V. Aboubakar, Şenol Güneş önderliğinde adeta ligin yıldızlarından biri olurken Cenk Tosun da yine performansını artıran isimlerden biriydi. Tayfur Bingöl, Salih Uçan gibi oyuncuların da performansında ciddi artış olurken asıl büyük değişim ise orta saha oyuncusu genç Portekizli yıldız Gedson Fernandes’de oldu.

2021 – 2022 futbol sezonunun devre arasında Galatasaray ile girilen transfer yarışından galip çıkılarak kadroya katılan ve sonrasında Rizespor’a kiralanarak sezonu orada tamamlayan Gedson Fernandes bu sezonun başında katılmıştı Beşiktaş kadrosuna. Belirli bir potansiyeli olan oyuncu kariyeri boyunca her zaman bu potansiyele ulaşmakta zorun yaşadı. Şenol Güneş öncesinde silik bir performans ortaya koyan ve skor katkısı sunmayan genç Portekizli, Şenol Güneş ile birlikte adeta kendini buldu. Müthiş bir çıkış yakalayan oyuncunun hem saha içi etkinliği hem de skora verdiği katkı Şenol Güneş sonrasında fazlasıyla arttı ve Gedson Fernandes sezonun en iyi orta saha oyuncularından biri olarak kabul edilmeye başlandı.

Beşiktaş Transferi Erken Bitirecek

Geride kalan sezon başlarken Fenerbahçe ve Galatasaray hoca arıyordu. Beşiktaş ise mevcut hocası V. Ismael ile başlıyordu sezona ve bu sebeple tamamen transfere yoğunlaşmış, pek çok transferi de hazırlık kampına yetiştirme başarmıştı siyah beyazlı kulüp. 2023 – 2024 sezonuna da Şenol Güneş ile başlayacak olan camiada tek hedef transferleri yine hazırlık kampına yetiştirebilmek. Bu doğrultuda Şenol Güneş’in talepleri doğrultusunda lig biter bitmez transfer çalışmalarına başladı Beşiktaş takımı. Alınan duyumlara göre Şenol hocaya çok güvenen takımda Şenol Hoca’nın transfer listesinin dışına çıkılmayacak ve hoca kimi istiyorsa o alınacak. Beşiktaş, kendisini 2023 – 2024 sezonunun en büyük şampiyonluk adayı olarak görüyor.