Bülent Korkmaz Yerine İlhan Palut

Çaykur Rizespor takımı Bülent Korkmaz önderliğinde TFF 1. Lig’i 2. tamamlayarak Samsunspor’un ardından Süper Lig’e yükselen ikinci takım olmuştu. Ancak sonrasında Karadeniz ekibi teknik direktörü Bülent Korkmaz ile devam etmeme kararı aldı. Sezon boyunca taraftarla yıldızı bir türlü barışmayan tecrübeli teknik adamın ayrılışı aslında tahmin edilen hatta beklenen bir durumdu. Çaykur Rizespor takımında Bülent Hoca’nın yerine takımın başına getirilmek istenen isim de belli oldu; İlhan Palut.

Bülent Korkmaz

Bülent Korkmaz Sözünü Tuttu

Bülent Korkmaz, Çaykur Rizespor’un başına 2021 – 2022 sezonunun sonlarına doğru gelmişti. Süper Lig’de kalma mücadelesi veren takımı ligde tutmayı başaramamıştı ve Çaykur Rizespor o sezon küme düşünce de olağanüstü genle kurula giderek başkanlık seçimi gerçekleştirmişti. Tahir Kıran yerine Çaykur Rizespor’un başkanlığına seçilen İbrahim Turgut, teknik adam Bülent Korkmaz ile görüştükten sonra yola Bülent Hoca ile devam etmeye karar vermişti. İkili hedefi Süper Lig olarak belirlemiş ancak Bülent Korkmaz bu hedefe ulaşabilmek için çok fazla transfere ihtiyacı olacağını söylemişti.

Sezona pek iyi başlayamamıştı Çaykur Rizespor, özellikle hücumda ciddi bir bitiricilik sorunu yaşanıyordu takımda. Bülent Korkmaz, sezon başında eğer istediği transferler olursa Süper Lig’e çıkılacağının sözünü vermişti. Transferler geç de olsa gerçekleşti ve ilk devrenin ortalarından itibaren Çaykur Rizespor çıkışa geçti. Devre arasında ise son bir transfer istedi Bülent Korkmaz yönetimden. Bir golcüye ihtiyacı olduğunu, o transfer de olursa kesinlikle Süper Lig’e çıkılacağını söyledi ve John Mary’nin katılımı ile bu istek de gerçekleşmiş oldu.

Çaykur Rizespor devre arasından sonra da istikrarlı çıkışını sürdürdü ve ligde 2. sıranın en iddialı takımı haline geldi. Buna karşılık öne geçilen maçlarda skoru korumanın temel amaç olması, hücum oynamak yerine dengeli bir oyunun benimsenmesi Çaykur Rizespor taraftarının tepkisini çekti. Süper Lig’e 2. olarak çıkmayı başardı Çaykur Rizespor ama Bülent Korkmaz ve taraftarın arası sezon boyunca hiç iyi olmadı hatta taraftar Bülent Korkmaz’ın istifasını da istemişti zaten sezon devam ederken. O yüzden sezon sonunda zaten Bülent Korkmaz ile yolların ayrılmasına hazırdı herkes.

İlhan Palut İsmi Herkesi Tatmin Etti

Bülent Korkmaz yerine önce Bülent Uygun ismi geçti ama bu isim büyük bir tepki ile karşılandı. Bir dönem Sivasspor ile Süper Lig’de harikalar yaratan Bülent Uygun’un o yılların ardından elle tutulur bir başarısı yoktu. Üstelik Bülent uygun çok fazla transfer yaptırması ile de geçmiş takımlarda kötü bir imaj bırakmıştı. Bülent Uygun isminin rafa kaldırılmasından sonra konuşulan bir diğer isim ise Türk futbolunun son yıllarda en dikkat çeken hocalarından biri olan İlhan Palut oldu. Başarılı çalıştırıcının ismi üzerinde herkes mutabık kalırken özellikle de Çaykur Rizespor taraftarı, İlhan Palut ismi karşısında gerçekten de heyecanlandı. Şimdi tüm Rize halkı İlhan Hoca konusunda resmi açıklamanın gelmesini bekliyor.