Yılmaz Vural

Bursaspor Efsanelerinden Yılmaz Vural’dan Önemli İtiraflar Geldi

Posted by

TFF 1. Lig ekiplerinden Bursaspor takımının efsane antrenörlerinden biri olan Yılmaz Vural,

Şimdilerde Akhisarspor ekibini çalıştıran Yılmaz Vural, Bursaspor Kulübü’nün Türkiye’nin Milan’ı olduğunu ifade etmişti. Öte yandan yeşil beyazlı takımın başarılı olması için Vakıfköy’ün de yeteceğine dikkat çekmişti.

Tecrübeli teknik adam, teknik direktörlük kariyerinin ise Bursaspor ekibinde bitmesini istediğini söyledi.

Koronavirüs salgını sebebiyle liglerin süresiz olarak askıya alındığı döneme ilişkin konuşan tecrübeli teknik isim, başlama tarihini beklediklerini ifade etti. Kendilerinin ise Haziran başı oynanmasını beklediklerini belirterek, 6 haftanın geçtiğinin ve bunun da bir futbolcu için çok zor bir dönem olduğunu söyledi. Bu dönemde de özellikle iyi teknik direktörlerin belli olacağının vurgusunda bulundu.

Atatürk Stadı Çok Ayrıydı

Ligde ideal bir 6 haftanın geçmeyeceğine dikkat çeken çalıştırıcı, en az hata yapan ve ne yapacağını bilen hocalara sahip olan takımların da daha ön plana çıkacağını altını çizdi. Öte yandan bu zorlu süreçte futbolcuların mental hazırlığının  da önemine değinerek, bu durumun da belirleyici olacağını belirtti.

Bursaspor için de bir efsane olarak hatıralardaki yerini alan teknik adam, yeşil beyazlı kulübün kendisi için bir mihenk taşı olduğunu ifade etti. Altınordu yokken Bursaspor olduğunu söyleyen Yılmaz Vural, Atatürk Stadyumu’nun da yerinin çok ayrı olduğunu ekledi. Ve sıcacık ve müthiş bir atmosferi olduğunu vurguladı.