Büyükşehir Belediye Erzurumspor Çalışmalara Devam

TFF 1.Lig’in 29’uncu haftasında kendi sahasında konuk ettiği Samsunspor karşısında 2-1 mağlup olarak büyük yara alan Büyükşehir Belediye Erzurumspor, 30’uncu haftada oynayacağı Balıkesirspor maçının hazırlıklarına tam gaz devam ediyor. Erzurum temsilcisinde verilen izinden sonra antrenmanlara dönen oyuncular günleri çift idmanla tamamlarlarken tüm camianın beklentisi bay geçilecek 31’inci haftadan önce Büyükşehir Belediye Erzurumspor’un herhangi bir hata yapmadan Balıkesirspor’u mağlup etmesi.

Balıkesir Yolu

2021/2022 sezonunun tamamlanmasına artık 10 haftadan az bir süre kaldı ve TFF 1.Lig’de zirvenin ilk 2 sırası hemen hemen kendini belli etse de Play-Off potasında nefes kesen bir mücadele yaşanıyor.

Milli Takım arasından önce oynadığı son maçta Samsunspor’u konuk eden Büyükşehir Belediye Erzurumspor, bu maçtan 2-1 mağlup ayrılarak çok ciddi bir sıkıntının içine girdi. Karadeniz temsilcisinin puan farkını 2’ye indirmesine engel olamayan Mavi Beyazlı takım için işler kritik bir durumda.

Ligin 30’uncu haftasında Samsunspor da Büyükşehir Belediye Erzurumspor da Balıkesir temsilcileriyle karşı karşıya gelecekler. Muzaffer Bilazer’in oyuncuları Balıkesirspor’a misafir olurken, Samsunspor Bandırmaspor’u ağırlayacak.

Büyükşehir Belediye Erzurumspor’un en büyük temennisi ve de şansı kendisinin fiilen düşmüş bir takım karşısında sahaya çıkıyorken Samsunspor’un Bandırmaspor gibi ilk 2 talibi bir takım karşısında puan kaybı yaşaması.

Zira takım 31’inci haftayı bay geçecek ve eğer Samsunspor 30 ve 31’inci haftalardaki maçlarından galip ayrılırsa Erzurum temsilcisini Play-Off dışına itecek. Ancak eğer her şey yolunda giderse Büyükşehir Belediye Erzurumspor adına da işler daha kolay hale gelecek.

Tüm bu bilgiler ışığında ligin 6’ıncı sırasını isteyenin Balıkesir virajından başarıyla dönmesi gerektiğini söylemek yanlış olmaz.

Çift İdman

Bununla birlikte her ne kadar fiilen düşmüş olarak kabul edilse de Balıkesirspor’un da sahaya galibiyet almak için çıktığı ve zaman zaman bunu başardığı da ortada.

Büyükşehir Belediye Erzurumspor bu durumun farkında olduğu için işini şansa bırakmıyor. Öte yandan bu Milli Takım arası geriye kalan sezonda bir kez daha tekrarlanmayacağı için Mavi Beyazlı oyunculara yüklemelerin yapılabileceği en uygun zaman bu ara olarak görülüyor.

Yeni teknik direktörü Muzaffer Bilazer’e güvenen Erzurum temsilcisi, hocasıyla birlikte idmanlara devam ediyor. Büyükşehir Belediye Erzurumspor sitesinden yapılan açıklamalara göre takımın günleri çift idman yaparak geçiyor.

Sezonun ikinci yarısında bir nevi bindiği dalı kendi kesen Erzurum ekibi işi hiç bu raddeye getirmeden çok daha rahat bir şekilde ligi tamamlayabilirdi. Ancak Erkan Sözeri’nin ayrılığından sonra yapılan Yücel İldiz tercihi Büyükşehir Belediye Erzurumspor için çok pahalı oldu ve takım artık Play-Off potasının dahi kıyısına geldi.

Bu bağlamda gerçekten Samsunspor’un Bandırmaspor ile karşılaştığı haftada Balıkesirspor gibi zayıf bir ekibin karşısına çıkacak olmak büyük bir şans ve Büyükşehir Belediye Erzurumspor’un bu şansı değerlendirmekten başka çaresi yok.