Büyükşehir Belediye Erzurumspor

Büyükşehir Belediye Erzurumspor Ekibi Sahaya İndi

Posted by

Yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle uzun bir dönemdir takım antrenmanlarını yapamayan Büyükşehir Belediye Erzurumspor çalışmalara başladı. TFF 1. Lig’de mücadele eden mavi beyazlılar, ilk antrenmanını ise kar yağışı altında yaptı.

Koronavirüs salgınının Türkiye’de kontrol altına alınmasının ardından uzun zamandır yapılamayan takım antrenmanlarına başlanma kararı alındı. Türkiye Futbol Federasyonu 12 Haziran itibariyle maçların başlayacağına ilişkin duyuruyu yaptı. Bu duyuru üzerine ise uzun zamandır bireysel antrenman yapan sporcular, takım antrenmanlarına başlama kararı aldılar.

TFF 1. Lig’de mücadele eden ve şampiyonluğun en önemli adaylarından biri olan Büyükşehir Belediye Erzurumspor ekibi de çalışmalarına başladı. Tedbir gereği gruplar halinde çalışan mavi beyazlılar, yoğun kar yağışı altında 2 saate yakın antrenman yaptılar.

50 gündür çalışmalarına teknik ekip tarafından verilen özel programla evde bireysel devam eden Erzurum temsilcisi, böylelikle sahaya da inmiş oldu.

Testler Negatif Çıktı

Yapılan antrenman çalışmalarında Türkiye Futbol Federasyonu Sağlık Kurulu’nun hazırladığı Futbola Dönüş Öneri Prokolü’ndeki maddelere de uyum sağlandı.

İdmanın gözetiminde ise takımın Teknik Direktörü Mehmet Özdilek yer aldı. Öte yandan hem futbolculara hem de teknik heyete yapılan Kovid-19 testlerinin de negatif çıktığı bilgisi paylaşıldı.

 

Comments are closed.