Büyükşehir Belediye Erzurumspor Eren’i Kaptırabilir

Bu sezon TFF 1.Lig’de normal sezonu Play-Off potasının içerisinde tamamlayan Büyükşehir Belediye Erzurumspor, Yarı Final serisinde eşleştiği İstanbulspor’a elenmiş olmanın hayal kırıklığını hâlâ daha atabilmiş değil. Mavi Beyazlı takımda bu durumun üstüne gelen transfer haberiyle birlikte Arvydas Novikovas’ın Samsun’a gidişi var olan öfkeyi daha da arttırırken, Samsunspor yerinde durmayacak gibi görünüyor. Zira basında yer alan haberlere göre Kırmızı Beyazlı ekip Erzurum temsilcisinin başarılı golcüsü Eren Tozlu’yu kadrosuna katmak adına hazırlıklara başlamış durumda.

Erzurum-Samsun Seferi

Bu sezon TFF 1.Lig’de beklentilerin altında kalan bir performans ortaya koyan Büyükşehir Belediye Erzurumspor, zaten tam olarak beklenildiği gibi Play-Off potasına girmeyi başardı ancak buradan Süper Lig’e yükselme mutluluğunu yaşayamadı.

Mavi Beyazlı ekibin İstanbulspor karşısında hezimete uğramış olması camia içerisinde hâlâ daha tartışmaların devam etmesine neden oluyor. Bununla birlikte Erzurum temsilcisinde transfer sezonuyla alakalı net bir çalışma da yok gibi görünüyor.

Tüm bunların üstüne bir de takımın yıldız oyuncusu Arvydas Novikovas’ın gelecek sezonun rakipleri arasında yer alan Samsunspor’a kaptırılmış olması Büyükşehir Belediye Erzurumspor taraftarlarını çıldırtmış durumda.

İşin Erzurum camiası adına daha da garip ve fena olanıysa Samsunspor’un bir Mavi Beyazlı oyuncuya daha talip olması. O oyuncu da bu sezon çıktığı 26 maçta attığı 9 gol ve verdiği 1 gol pasıyla 10 gole direkt olarak etki etmeyi başaran Eren Tozlu.

Etki Yarattı

Basında yer alan haberlere göre Erzurum temsilcisinin yine çok değerli oyuncularından biri olan Eren Tozlu, adım adım Samsunspor’a doğru gidiyor. Bu sezonun başında Süper Lig’e yükselen Giresunspor’dan bedelsiz olarak Büyükşehir Belediye Erzurumspor’a transfer olan 31 yaşındaki başarılı golcü, sezon içerisinde takımının en büyük gol umutlarından biriydi.

Öte yandan oyuncunun takımdan ayrılmak istediği iddia edilirken bu noktada iki takım arasında pazarlık yapılması gerektiğini belirtmek şart. Zira Eren Tozlu’nun sözleşmesi feshedilmediği takdirde 2023 yılının Haziran ayına kadar devam ediyor ve oyuncuya bir bonservis ödenmesi gerekiyor.

Transfermarkt sitesinin verilerine göre 31 yaşındaki golcü oyuncunun bonservis değeri 325 bin Euro. Bununla birlikte oyuncu için ödenecek bonservis bedeli yaşı ve sözleşmesi de düşünüldüğünde bahsi geçen değerden daha düşük olabilir. Bu noktada Samsun temsilcisinin maddi anlamda ligin en rahat ekiplerinden biri olduğunu da hatırlatmak gerekiyor.

Samsunsporlu taraftarlar Novikovas transferinden sonra Eren Tozlu ismini de duyunca ne kadar mutlu oldularsa, Büyükşehir Belediye Erzurumsporlu taraftarların öfkesi de o kadar katlanacak. Zira takımın bu sezon gol yollarında yaşadığı sıkıntı içerisinde yine en iyi performansı sergileyen isimlerden biri 31 yaşındaki golcüydü ve onun iyi kullanılabildiği takdirde bu ligde oldukça etkili olabileceğini herkes biliyor.

Tüm bunlarla birlikte Büyükşehir Belediye Erzurumspor camiasını çok da kolay günler beklemiyor.