Büyükşehir Belediye Erzurumspor Geri Dönmek İstiyor

2020/2021 sezonunda Süper Lig’de istediği performansı sergileyemeyen ve sezonu 40 puanla tamamlayarak küme düşen Büyükşehir Belediye Erzurumspor, 2021/2022 sezonunda gösterdiği performansla 1.Lig’de pek de kalıcı olmak istemediğine dair görüntüyü veriyor.

1. Lig mücadelesine başlamak için kadrosunda neredeyse tamamen değişikliğe giden Erzurum temsilcisi, buna rağmen kaliteli bir kadro kurmanın ve ligin 1-2 gömlek üstünde bir takım olmanın avantajlarını yaşadı.

Büyükşehir Belediye Erzurumspor Zirveyi Takip Ediyor

TFF 1.Lig’de 2021/2022 sezonunda Menemenspor mağlubiyetiyle başlayan Büyükşehir Belediye Erzurumspor, sonrasında faydacı bir oyun anlayışını tercih etti ve üst üste 3 maç kazanmayı başardı. Bu sezon oynadığı 18 maçta 4 mağlubiyet alan Erzurum temsilcisi, Menemenspor ve Kocaelispor karşısında ekstra puan kayıpları yaşarken, diğer 2 mağlubiyetini de zirvedeki rakipleri karşısında aldı.

Ümraniyespor ve Ankaragücü karşısında oynadığı maçlardan mağlup ayrılarak dezavantaj yaşasa da diğer maçlarda aldığı başarılı sonuçlarla birlikte zirve yarışının içinde kalmayı başaran Büyükşehir Belediye Erzurumspor, 11 galibiyet ve 3 beraberlik alarak 36 puan topladı.

Topladığı 36 puanla aynı puana sahip Ankaragücü’nün averajla bir sıra altına yerleşen Büyükşehir Belediye Erzurumspor’un kendisini takip eden 4’üncü sıradaki Bandırmaspor ile arasında 4 puan fark bulunuyor. TFF 1.Lig’de oynadığı son 3 maçta 7 puan toplamayı başaran Erzurum temsilcisi, ikinci devreye ilk devrede gösterdiği performansın üstüne ekleyerek dönmek istiyor.

Novikovas Büyükşehir Belediye Erzurumspor’u Taşımaya Devam Ediyor

Süper Lig’den düştükten sonra kadrosundaki isimlerin birçoğuyla yollarını ayıran Büyükşehir Belediye Erzurumspor, pek çok da transfer yapmıştı. Kadrosunda çok fazla değişiklik yapmasına rağmen geçen sezon Süper Lig’de oldukça başarılı bir performans gösteren ve başta diğer kulüpler olmak üzere futbolseverlerin de dikkatini çeken Aryvdas Novikovas TFF 1.Lig’de de Erzurum temsilcisini taşımaya devam etti. Gösterdiği performans, takım arkadaşlarına açtığı alan ve yaptığı servislerle birlikte rakip takımın ekstra önlem alması gereken bir oyuncu olduğunu geçmişte de kanıtlayan Litvanyalı kanat oyuncusu, ilk devrede attığı 6 golle takımının en çok gol atan oyuncusu olmayı başardı. Geçtiğimiz sezon Süper Lig’de görev aldığı 31 maçta 4 gol ve 5 asist olmak üzere toplam 9 gole katkıda bulunan 31 yaşındaki oyuncu, bu sezon attığı 6 gol ve yaptığı 2 asistle birlikte şimdiden 8 golü yakaladı. Erzurumspor’un gösterdiği başarılı hücum performansında oldukça dikkat çekici bir katkısı olan Novikovas, özellikle 6’ıncı haftadan başlayıp 9’uncu haftada sona eren serisinde oynadığı 4 maçta yaptığı 5 gol katkısıyla takımının aldığı galibiyetlerde önemli rol oynamıştı. Bu sezonun sonunda Büyükşehir Belediye Erzurumspor ile olan sözleşmesi sona erecek olan oyuncu, Erzurum temsilcisinin Süper Lig’e yükselme hedeflerini gerçekleştirdikten sonra takımla olan sözleşmesini uzatıp Süper Lig’de tekrar boy gösterebilir.