Büyükşehir Belediye Erzurumspor Hoca Arıyor

Ligin ikinci yarısında kaybettiği 7 puan nedeniyle zirvenin gerisine düşen ve Süper Lig’e direkt çıkma hedefinden bir hayli uzaklaşan Büyükşehir Belediye Erzurumspor’da teknik direktör arayışları devam ediyor. Manisa FK ile oynanacak maçın hazırlıklarını teknik ekipten personellerin liderliğinde sürdüren takımın halen bir teknik direktörle anlaşmamış olması ise taraftarları oldukça kızdırıyor.

Hocasız Takım

Geçtiğimiz sezon Süper Lig’e veda ettikten sonra bu sezon TFF 1.Lig’de başarılı bir performans sergileyerek tekrar yükselmeyi hedefleyen Büyükşehir Belediye Erzurumspor’da sıkıntılar bitmek bilmiyor.

Ligin ikinci yarısına ilk yarıdakinden daha iyi bir performans göstermek hedefiyle başlayan ancak hedefinin tam tersi bir istikamette sonuçlar alarak 3 maçta 7 puan kaybeden Büyükşehir Belediye Erzurumspor’da bu kötü gidişat Teknik Direktör Erkan Sözeri ile yolların ayrılmasına neden olmuştu.

Büyükşehir Belediye Erzurumspor’un Sportif Direktörü Muzaffer Bilazer, takımın yeni bir teknik direktör belirlemek için acele ederek yanlış bir karar almasını istemediklerini ve bu nedenle gündemlerindeki isimlerle sırayla görüştükten sonra en doğru isimle anlaşma sağlanacağını dile getirmişti.

Ancak Bilazer’in bahsettiği süre neredeyse dolmak üzere ve ne ulusal ne de yerel spor haberlerinde Büyükşehir Belediye Erzurumspor’un hangi teknik direktörle anlaşacağına dair bir bilgi yer almıyor. Lige verilen ara sona erdikten sonra Manisa FK ile zorlu bir maça çıkacak olan Mavi Beyazlı ekibin, yeni teknik direktörüne alışamadan rakip karşısında 3 puan arayacak olma ihtimali haklı olarak da taraftarları sinirlendiriyor ve sosyal medyadan tepki gösterilmesine neden oluyor.

Samet Aybaba’nın Vadesi

Bununla birlikte Erzurum’un yerel medyasında yer alan haberlere göre Büyükşehir Belediye Erzurumspor yönetimi ile görüştükten sonra düşünmek adına bir mühlet isteyen Samet Aybaba’nın bahsettiği mühlet sona erdi ve hocanın bir karar verdikten sonra takıma bu kararı bildirmesi gerekiyordu.

Bununla birlikte basında halen daha bir haberin yer almamış olması Samet Aybaba ile yapılan görüşmelerin de olumsuz sonuçlanmış olması ihtimalini ortaya çıkartıyor ve takımın bir alternatif teknik direktörle daha görüşmesinden sonuç alınamamış olması işleri karıştırıyor.

Büyükşehir Belediye Erzurumspor ile ismi anılan Ünal Karaman, Samet Aybaba, Ertuğrul Sağlam gibi isimlerden hiçbirisinden herhangi bir resmi açıklama gelmezken, takımın yönetim cephesinden de son duruma dair bir duyuru yapılmış değil.

Son 3 maçında 7 puan kaybederek ligden direkt olarak çıkabilme adına şansını bir hayli azaltan Erzurum temsilcisi, geriye kalan maçlarda alınabilecek en iyi sonuçları almayı hedefleyecek ancak doğal olarak bu hedef teknik direktörü belirlenemeyen bir takım adına oldukça zorlu.

Erzurumspor sportif direktörü Bilazer, acele etmemeye yönelik karar alarak doğruyu yaptıysa da Büyükşehir Belediye Erzurumspor adına teknik direktörsüz geçen her saniye takımın yeni hocasıyla oluşacak uyum sürecinin daha da azalmasına neden oluyor ve bu durum da Büyükşehir Belediye Erzurumspor adına olumsuz bir durum olma özelliği taşıyor.