Büyükşehir Belediye Erzurumspor İnternet Sitesinden Kamp Programını Açıkladı

Büyükşehir Belediye Erzurumspor resmi internet sitesinden yaptığı açıklamada yüksek irtifa kamp merkezinde yapılan kamp dahilinde oynayacakları hazırlık maçlarının takvimini yayınladı. Büyükşehir Belediye Erzurumspor transfer yasağı olmasına rağmen elinde bulunan kısıtlı kadro ile yüksek irtifa kamp merkezinde gelecek sezon hazırlıklarını sürdürüyor.

B. B. Erzurumspor’un ikinci etap kamp programı kapsamında 5 tane hazırlık maçı oynaması planlandığı açıklandı. Mavi beyazlı ekibin ikinci etap kamp döneminde oynamayı planladığı 5 hazırlık maçının tarihleri ve rakipleri şu şekilde duyuruldu:

Mavi beyazlı ekip 18 Temmuz Pazartesi günü saat 17:30’da Spor Toto Süper lig ekiplerinden Hatayspor ile yüksek irtifa kamp merkezinde karşı karşıya gelecek ve B. B. Erzurumspor mücadeleye ev sahipliği yapacak.

B. B. Erzurumspor, 20 Temmuz Çarşamba günü saat 17:00’da yüksek irtifa kamp merkezinde Spor Toto Süper Lig’e yeni yükselen Ümraniyespor ile karşı karşıya gelecek. Mavi beyazlı ekip 22 Temmuz Cuma Gününde ise Spor Toto Süper Lig’den geride kalan sezon küme düşen Spor Toto 1. Ligde gelecek sezon rakibi Çaykur Rizespor ile saat 17:00 de karşı karşıya gelecek.

B. B. Erzurumspor, 27 Temmuz’da Mücadelenin oynanacağı saat henüz netlik kazanmazken Gürcistan lig ekiplerinden SK Torpedo Kutaisi ile karşı karşıya gelecek. Mavi beyazlı ekip 30 Temmuz’da ise yine Gürcistan lig ekiplerinden Samgurali ile saat 17:00’da karşı karşıya gelecek.

B. B. Erzurumspor – Hatayspor Hazırlık Maçı

Teknik direktör Muzaffer Bilazer ’in B. B. Erzurumspor’da tercih ettiği ilk 11 şu şekilde: Göktuğ Bakırbaş, Orhan Ovacıklı, Fırat Şaşi, Yakup Kırtay, Celal Hanalp, Batuhan Artaslan, Martin Hasek, Estrela, Furkan Özhan, Herolind Shala ve Eren tozlu.

Yedekler: Oğuzhan Yağcı, Cem Ateş Yılmaz, Ahmet Eren Akgüney, Ahmet Eren Aksakal, Eyüp Oskan, Muhammed Emin Yavaş, Alican Özfesli, Sefa Akgün, Gürkan Varlık, Yusuf Koç, Filip Hasek, Alperen Karaca, Hüseyin Mevlütoğlu, Haluk Baydan, Burak Alemdar

Hatayspor ‘da teknik direktör Serkan Özbakır’ın tercih ettiği ilk 11’i ise şu şekilde: Abdullah Yiğiter, Kâmil Ahmet Çörekçi, Recep, Burak Yılmaz, Engin Can Aksoy, Rayane Aabid, Muhammet Mert, Mehdi Boudjemaa, Dylan Saint Louis, Saba Lobjanidze, Ayouub El Kaabi

Yedekler: Yavuz Buğra Boyar, Musa Çağıran, Simon Falette, Onur Ergün, Sadık Baş, Selimcan Temel, Koray Yağcı, Samuel, Mohammed kamara, Bertuğ Yıldırım

Onursal Başkan Mehmet Sekmen Antrenmanı Ziyaret Etti

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı ve aynı zamanda Büyükşehir Belediye Erzurumspor Onursal Başkanı Mehmet Sekmen mavi beyazlı ekibin kampını ziyaret etti. Kampta teknik heyet, futbolcular ve yöneticiler ile 1 araya geldi.

Kamp döneminin bu döneminde hazırlık maçlarına odaklanan Büyükşehir Belediye Erzurumspor yoğun çalışmalar gerçekleştiriyor. Geçici olarak kulüp başkanı olan Ahmet dal de yöneticiler ile de görüşen onursal Başkan Mehmet Sekmen çalışmalar hakkında kulüp başkanı Ahmet daldan bilgi aldı. Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen antrenmanın ardından futbolcular ile de sohbet etti.