Büyükşehir Belediye Erzurumspor Kan Kaybetti

Bu sezon TFF 1.Lig’den Süper Lig’e yükselmek adına mücadele eden ve Play-Off aşamasına da kalan Büyükşehir Belediye Erzurumspor, Play-Off Yarı Final müsabakasında İstanbulspor karşısında mağlup olmuştu. Bu nedenle hayallerini bir sonraki sezona bırakmak zorunda kalan Erzurum temsilcisinde yaşanan başarısızlığın moralsizliğine bir de transfer haberi geldi. Takımın tartışmasız en önemli ismi olan Arvydas Novikovas, Samsunspor’a transfer oldu.

Olacak İş Değil

Bu sezon Süper Lig’e geri dönebilmek adına verdiği TFF 1.Lig mücadelesinde normal sezonu başarıyla tamamlayan Büyükşehir Belediye Erzurumspor, Play-Off aşamasında İstanbulspor’a mağlup olduğu için hayallerini bir sene daha ertelemek zorunda kaldı.

Ankaragücü, Ümraniyespor ve İstanbulspor’un yükselerek veda ettiği TFF 1.Lig’e Rizespor, Yeni Malatyaspor, Altay ve Göztepe düştüler. Bu bağlamda gelecek sezon daha zorlu bir mücadele verilecek ve Büyükşehir Belediye Erzurumspor’dan beklentiler yine aynı düzeyde olacak.

Ancak Mavi Beyazlı takım adına gelen ilk haber hiç memnun edici değil. Taraftarlar zaten yükselememiş olmanın verdiği hayal kırıklığıyla haberleri takip ederlerken takımın yıldız oyuncusu Arvydas Novikovas ile anlaşma sağlanamadığını okuyunca çok üzülmüşlerdi.

Bu durumun üstüne bir de Litvanyalı oyuncunun Samsunspor’a transfer olması işin tuzu biberi oldu. Bu kadar önemli bir yıldızı elinde tutamayıp bir de önemli rakiplerinden birine kaptıran Erzurum temsilcisine gerek sosyal medyadan gerekse de yerel haber sitelerinden sert tepkiler gösteriliyor.

Simge Oyunculardan Biriydi

Litvanya altyapısında başladığı futbola önce İskoçya’nın sonra Almanya’nın ve Polonya’nın çeşitli temsilcilerinde devam eden Arvydas Novikovas’ın yolu Türkiye ile geçtiğimiz sezon kesişmişti.

2019/2020 sezonunda TFF 1.Lig’de gösterdiği başarılı performansla Süper Lig’e yükselmeye hak kazanan Büyükşehir Belediye Erzurumspor’un Süper Lig’de mücadele edebilmek adına kadrosuna kattığı Arvydas Novikovas, gösterdiği performansla birlikte takımın en önemli oyuncularından birisi haline gelmiş ve taraftarların sevgilisi haline gelmişti.

31 yaşındaki kanat oyuncusu, Büyükşehir Belediye Erzurumspor’un Süper Lig takımları karşısında tıkanan hücum akınlarını attığı paslar, ceza sahası içine yaptığı koşular ve çizgiye yaklaşarak takım boyunu uzatmasıyla birlikte açan ve çilingir niteliğinde bir performans gösteren bir oyuncu olarak oldukça dikkat çekti. Bu özellikleri ve oyun tarzı sayesinde Süper Lig’den birçok kulüp tarafından teklif alan Litvanyalı, buna rağmen TFF 1.Lig’e geri düşen takımında yola devam etme kararı almıştı.

250 bin Euro bonservis bedeli ödediği Litvanyalı oyuncudan çok iyi bir verim alan Erzurum temsilcisi küme düşse de başarılı oyuncu takımda kalmaya devam etti. 2018 yılında Litvanya’nın en iyi oyuncusu seçilen 31 yaşındaki Novikovas, 2021 yılında da aynı başarıyı göstermişti.

Büyükşehir Belediye Erzurumspor taraftarlarına da seslenen Litvanyalı yetenek, Erzurum’un ve taraftarların kendisinin gönlünde her zaman yer edineceğini ancak futbolun ayrılıkların da içinde olduğu bir oyun olduğunu dile getirerek veda etti.