Büyükşehir Belediye Erzurumspor Kongreye Gidiyor

Bu sezon TFF 1.Lig’de iyi işler çıkartmasına rağmen Final aşamasına gidemeyen Büyükşehir Belediye Erzurumspor’da mutsuz bulutlar esmeye devam ediyor. Mavi Beyazlı takım gelecek sezona dair çalışmalar yapmaya devam ederken, Başkan Ömer Düzgün’ün istifası işlerin ne kadar iyi gitmediğini net bir şekilde göstermiş oldu. Bununla birlikte Erzurum temsilcisinin Genel Kurul tarihi de belli oldu. Yapılan resmi açıklamaya göre Mavi Beyazlı ekibi 3 Temmuz günü Genel Kurul bekliyor olacak.

Stres Bitmiyor

Bu sezon TFF 1.Lig’de inişli çıkışlı bir performans sergileyen Büyükşehir Belediye Erzurumspor, gelecek sezona dair hazırlıklarına devam ediyor.

Mavi Beyazlı takımın gelecek sezona dair hazırlıkları devam ederken gelen haberlerse genelde kötü. İlk olarak transfer döneminin açılmasıyla en önemli yıldızlarından biri olan Novikovas’ı kaptıran Erzurum temsilcisi, gelecek sezona başlarken kötü bir haber daha aldı.

Kulübün Başkanı Ömer Düzgün, yaptığı açıklamalarda sitemkar ifadeler kullanmış ve görevinden istifa edeceğini ancak hizmete de her zaman devam edeceğini açıklamıştı. Bununla birlikte Erzurum temsilcisinde yaşanan bu gelişmeyle birlikte yeni sezonun hazırlıklarının ne olacağı merak edilmişti.

BB Erzurumspor yönetimi ile Onursal Başkan Mehmet Sekmen arasında yapılan görüşmeden kongre kararı çıktı.

Onursal başkan ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, önce Ankara-Erzurum Tanıtım günlerine katılırken, daha sonra Azerbaycan ziyaretine gitmişti.

Sekmen, Azerbaycan’dan döndükten sonra ayağının tozu ile Erzurumspor’daki gelişmelere el attı. Başkan Sekmen’in talimatıyla Mavi-beyazlı kulüp 3 Temmuz 2022 Pazar günü Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde seçimli olağanüstü kongre kararı aldı.

3 Temmuz’da çoğunluk sağlanamaması halinde olağanüstü genel kurul 10 Temmuz’da yapılacak ve çoğunluk şartı aramaksızın kongre yapılacak. Ömer Düzgün’ün yeniden aday olmayı düşünmediği genel kurul öncesinde gözler kamuoyunda kulübü yönetmeye talipli olacak diğer isimlere çevrildi.

Henüz kulübü yönetmeye talipli kimse çıkmazken, kulislerde mevcut yönetiminde Avni Akdemir ile Ahmet Dal’ın isimleri de başkan adaylığı için konuşuluyor.

Ömer Düzgün’ün Açıklamaları

Yaşadıkları sıkıntılı süreçlerin detaylarını basın mensuplarına aktaran Düzgün, transfer tahtasını açmayı başardıklarını hatırlattı. Futbolcu transferi yaparken ekonomik sıkıntılarının devam ettiğini belirten Büyükşehir Belediye Erzurumspor Başkanı, sonrasında Token projesi ile kulübe ciddi bir para girişi sağladıklarını da dile getirdi.

Kurumlardan, bankalardan alınan kredilerle sezonu tamamlamaya çalıştıklarını ve aslında bu pencereden bakıldığında iyi bir iş çıkardıklarını ifade eden Ömer Düzgün, rakiplere yapılan pozitif ayrımcılığın kendilerine yapılmadığını savundu.

1 gol nedeniyle Süper Lig’e yükselemediklerini hatırlatan Büyükşehir Belediye Erzurumspor Başkanı, bununla birlikte takımın toplam borcunu da açıkladı.

Büyükşehir Belediye Erzurumspor’un toplam borcunun 97 Milyon TL olduğunu dile getiren Ömer Düzgün, bu borcun 17 Milyon TL gibi bir kısmının kendilerine ait olduğunu ifade etti. Büyükşehir Belediye Erzurumspor Başkanı, şu an yabancı oyunculara 1, yerli oyunculara da 2 maaş borçlarının olduğunu dile getirdi.

Kulübün ilk kez tarihinde 17 milyon TL gibi bir borçla sezon kapattığını açıklayan Mavi Beyazlı takımın Başkanı, bununla birlikte taraftarların iç dinamikleri bilmeden kendilerine tepki göstermesine de sert bir tepki gösterdi.