Büyükşehir Belediye Erzurumspor Sonu Düşünmüyor

TFF 1.Lig’de Süper Lig mücadelesi veren takımlar arasında yer alan Büyükşehir Belediye Erzurumspor, Milli Takım arasından önce Samsunspor’a yenilerek şansını riske atsa da Milli Takım arasından dönüşte alınan Balıkesirspor galibiyeti takım adına çok kıymetli oldu. Bir sonraki haftayı bay geçeceği için 6’ıncı sıradaki koltuğunu Samsun temsilcisine kaptırma riski bulunan ve bu riski ortadan kaldıran Erzurum temsilcisinde teknik direktör Muzaffer Bilazer’in maç sonu açıklamaları da oldukça önemliydi.

Her Maç Final

Bu sezon TFF 1.Lig’in özellikle ikinci yarısındaki sıkıntıları nedeniyle bir türlü istediği noktalara gelemeyen ve hatta Süper Lig mücadelesini riske atan bir Büyükşehir Belediye Erzurumspor’un olduğu gerçek.

Takım ikinci yarıda gelen kötü sonuçlar nedeniyle kendisini bir türlü toparlayamadı ve bu durum gerilemelere ve hatta kopmalara neden oldu. Özellikle Milli Takım arasından önce oynanan Samsunspor maçında alınan mağlubiyet sonrasında çok ciddi bir hayal kırıklığı yaşanmıştı.

Ancak 30’uncu haftada Samsunspor’un Bandırmaspor’a 1-0 mağlup olması ve Büyükşehir Belediye Erzurumspor’un da Balıkesirspor deplasmanından 5-1 galip ayrılması sonrasında işler yine toparlanabilir hale geldi.

Bununla birlikte takımın yeni teknik direktörü Muzaffer Bilazer, maçtan sonra yaptığı açıklamalarda her maçı ayrı bir final olarak gördüklerini ve sonun ne olacağına dair herhangi bir kaygı gütmediklerini dile getirdi. Bir anlamda takımın politikasını da ortaya koyan Bilazer’in bu açıklamalarında takım üstündeki baskının kaldırılmasına yönelik olarak bir amacın olduğunu da dile getirmek yanlış olmaz.

Takıma Yakışan

Açıklamalarında bundan sonra oynadıkları her maçta kendilerine yakışan performansları sergilemek adına mücadele edeceklerini belirten Bilazer’in bu açıklamaları oldukça önemli. Takım adına gerçekten gerekli olan da Mavi Beyazlı kimliğin hatırlanabilmesi olarak gözüküyor.

Erzurum temsilcisi ligin ikinci yarısını hiç iyi geçiremedi ve bu durumun takım adına çok büyük  hayal kırıklıkları yaratmış olmasına rağmen telafi edilebilir olması ilk yarıda gösterilen başarılı performans sayesinde oldu.

İki teknik direktör değişikliği ve uzun süren galibiyet hasretlerine rağmen Büyükşehir Belediye Erzurumspor hala ilk 6’nın içerisinde yer alabiliyor ve bu cevherin değerlendirilebilmesi adına da Bilazer’in belirttiği takıma yakışan oyunun oynanması şart.

Balıkesirspor karşısında alınan 5 gollü galibiyet takım adına bir ölçüt sayılamaz. En nihayetinde Balıkesirspor ligin son sırasında yer alan ve fiilen çoktan küme düşmüş bir takım. Bununla birlikte haneye eklenen 3 puanın üstüne Samsunspor’un da Bandırmaspor karşısında puanları bırakmış olması bu maçı beklenenden çok daha değerli hale getirmiş oldu.

Erzurum temsilcisi önümüzdeki haftayı bay geçecek. Bu bağlamda ilk olarak Manisa FK ile Samsunspor arasında oynanacak maçın sonucunu takip etmesi gereken Mavi Beyazlı takımın sonrasında diğer rakiplerinden gelecek sonuçları takip edeceği kesin. Öte yandan Samsunspor’un bir sonraki haftayı kârlı kapatması Büyükşehir Belediye Erzurumspor adına pek de iyi bir ihtimal değil.