BB Erzurumspor

Büyükşehir Belediye Erzurumspor Stadında Dezenfekte İşlemlerine Devam Etti

Posted by

TFF 1’inci Lig’de 29’uncu hafta müsabakaları için Eskişehirspor ve Büyükşehir Belediye Erzurumspor maçı oynanması planlanıyordu. Fakat dün alınan koronavirüs tedbirleri gereğince tüm spor müsabakalarının iptal edilmesine karar verildiği açıklandı.

TFF 1’inci Lig’de 29’uncu hafta mücadelesinde Büyükşehir Belediye Erzurumspor ekibi, kendi evinde Eskişehirspor ekibini konuk edecekti. Müsabaka öncesinde hazırlıklarını sürdüren ev sahibi ekip, stadında ise gereken koronavirüs tedbirleri için dezenfekte çalışması gerçekleştirdi.

Erzurum Kazım Karabekir Stadı, yeni tip koronavirüs tedbirleri kapsamında temizlenerek, dezenfekte edildi.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi tarafından oluşturulmuş olan özel kıyafetli ekipler aracılığıyla, 21 Mart Cumartesi günü seyircisiz oynanması planlanan maç öncesi dezenfekte çalışmaları gerçekleşti.

Gerçekleşen temizlik işlemlerinde tribünler, soyunma odaları, yönetim binaları, turnikeler, toplantı salonu, görevlilerin yer aldığı odalar ve yedek kulübeleri de temizlendi.

Tüm alanların dezenfekte edilmiş olduğu stadın açıklaması ile, Gençlik ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil tarafından yapılan açıklama ile bildirildi.

Tüm Müsabakalar Süresiz Ertelendi

Taşkesengil tarafından yapılan açıklamada, kuruma ait olan tüm hizmet binalarının, yurtların ve tesislerin ilaçlandığı belirtildi.

Fakat dün alınan tedbir kararı doğrultusunda, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından tüm spor müsabakalarının süresiz olarak ertelenmiş olduğu açıklandı.