Büyükşehir Belediye Erzurumspor Üstüne Düşeni Yaptı

Sezonun ikinci yarısında aldığı başarısız sonuçlar nedeniyle ciddi bir krizin eşiğine gelen Büyükşehir Belediye Erzurumspor, Milli Takım arasından dönüşte ligin en zayıf ekibi Balıkesirspor’a konuk oldu. Bir sonraki haftayı bay geçeceği için ligin son sırasında yer alan Balıkesir temsilcisi karşısında galibiyet alması beklenen Mavi Beyazlı ekip üstüne düşeni yaptı ve 5-1’lik çok rahat bir galibiyetle Play-Off potasındaki yerini sağlamlaştırdı.

Moral Galibiyeti

Bu sezon TFF 1.Lig’de gece ile gündüz kadar farklı iki devre oynayan Büyükşehir Belediye Erzurumspor, Milli Takım arasından önce kendi sahasında konuk ettiği Samsunspor’a mağlup olarak Play-Off potasındaki yerini zora sokmuştu.

Ara boyunca yeni teknik direktörü Muzaffer Bilazer yönetiminde çalışmalarını sürdüren Mavi Beyazlı ekip, aradan dönüşte Balıkesirspor’a konuk oldu. Büyükşehir Belediye Erzurumspor’un bu maçtan galibiyetle ayrılması şart olarak görülüyordu.

Zira Samsunspor bu maçtan önce oynadığı Bandırmaspor karşılaşmasından mağlup ayrılarak eline geçen fırsatı tepti. Balıkesirspor’un ligin en zayıf ekibi olması ve Erzurum temsilcisinin de bir sonraki haftayı bay geçmesi bu maçta gelecek galibiyetin değerini arttıran etmenlerden birisiydi.

Nitekim beklenen de oldu ve Mavi Beyazlı ekip Balıkesirspor’un sahasında oynanan maçta çok rahat bir galibiyet aldı. Sahadan 5-1’lik bir skorla galip ayrılan Büyükşehir Belediye Erzurumspor puanını da 47’ye yükseltti ve Samsunspor ile arasındaki puan farkını 5’e çıkardı.

Bu sonuçla birlikte bir sonraki haftayı bay geçecek olmasına rağmen dezavantaj yaşamamayı da garantileyen Erzurum temsilcisi adına Balıkesirspor karşısında gelen galibiyetin kelimenin tam anlamıyla bir moral galibiyeti olduğunu dile getirmek yanlış olmaz.

Golcü Morali

Bu sezon hem Süper Lig’de hem de TFF 1.Lig’de görüldü ki eğer bir takımın golcü oyuncusu olarak nitelendirdiği oyuncusu istenilen seviyede değilse başarının da istenen seviyede olması pek mümkün olmuyor.

Bu bağlamda Aaron Olanare gibi ligin üstünde bir golcüye sahip olmasına rağmen oyuncunun özgüven ve moral konusunda yaşadığı sıkıntılar nedeniyle birçok maçta yakaladığı fırsatları değerlendiremeyen Büyükşehir Belediye Erzurumspor’da Balıkesirspor maçında atılan 5 golün 3’ünün Nijeryalı golcüden gelmesi de oldukça değerli oldu.

Olanare çok rahat bir şekilde maçı söküp takımına 3 puanı getiren oyuncu olmanın moraliyle birlikte artık geriye kalan maçlara moralli bir şekilde hazırlanacaktır. Bu durumun getirileri ise Büyükşehir Belediye Erzurumspor adına beklenenden çok daha fazla olabilir.

Takımın geriye kalan maçları gerçekten çok kolay değil ve bu 1 haftalık ara aslında ekibin kendisini etüt edebilmesi adına da oldukça değerli. Buraya gelene kadar oynanan maçlar öyle veya böyle bir şekilde geçti ve takım bir şekilde Play-Off potasında kalmayı başarabildi.

Ancak geriye kalan 6 maçta Samsunspor yine 6’ıncı sırayı kovalamaktan vazgeçmeyecek ve bu açıdan Büyükşehir Belediye Erzurumspor’un çok dikkatli olması gerekecek.