Büyükşehir Belediye Erzurumspor ve Kara Bulutlar

Sezonun ikinci yarısında oynadığı maçlardan aldığı başarısız sonuçlar nedeniyle üst üste teknik direktör değişikliklerine gitmek zorunda kalan Büyükşehir Belediye Erzurumspor, Muzaffer Bilazer yönetiminde çıktığı ilk maçta Samsunspor’u kendi sahasında konuk etmiş ve sahadan 2-1’lik mağlubiyetle ayrılmıştı. Bilazer yönetiminde çıkılan ilk maçtan da mağlubiyetle ayrılmış olmak ve galibiyete hasret kalmak Erzurumlu taraftarın umudunu kırınca Bilazer sükunet çağrısında bulunmuştu. Sezonun son döneminde kendini toparlayan Mavi Beyazlı takım sezon sonunda yine kara bulutlardan kurtulamadı.

Büyükşehir Belediye Erzurumspor

Avantajın Varlığı

Bu sezon TFF 1.Lig’in ilk yarısında gösterdiği performansla geçen sezon veda ettiği Süper Lig’e geri dönebilmek adına ciddi umut besleyen Büyükşehir Belediye Erzurumspor, ikinci yarıda gösterdiği performansla tam bir hayal kırıklığı yarattı.

Erzurum temsilcisinin Süper Lig’e veda ettikten sonra kadrosunu belirli ölçüde koruyabilmiş olması oldukça önemliydi. Bu bağlamda tıpkı Ankaragücü gibi yine Süper Lig adayı olarak gösterilen Mavi Beyazlı takım ne yazık ki rakibi kadar başarılı olamadı ve hayallerini bir sonraki sezona ertelemek zorunda kaldı.

Bununla birlikte Mavi Beyazlı takımın gelecek sezon başında şu an için Bilazer olacak gibi görünüyor ama eğer başka bir teknik direktör gelirse de ilk maçında daha dikkatli olması gerekiyor.

Takım Yücel İldiz ile el sıkıştıktan sonra çıktığı ilk maç olan Manisa FK maçını kazandıktan sonra yine galibiyete hasret kaldı ve Muzaffer Bilazer de bu duruma ilk maçında çözüm bulamadı.

Umudu Olan

Bununla birlikte Büyükşehir Belediye Erzurumspor Teknik Sorumlusu Muzaffer Bilazer’in ciddi bir kırılma yaşayan taraftarlarından daha umutlu olduğunu belirtmekte fayda var.

Hatırlanacağı üzere Erkan Sözeri ile sezona başlayan Büyükşehir Belediye Erzurumspor, sonrasında Sözeri ile yolları ayırmış ve onun yerine belirli bir süredir teknik direktörlük görevini icra etmeyen Yücel İldiz’i getirmişti.

İldiz’in neden getirildiği hâlâ tartışılıyor ancak tartışmaların görev süresinden daha uzun sürdüğü kesin. Bununla birlikte o dönem takım da bu değişiklikler nedeniyle ciddi bir hayal kırıklığı yaşamıştı.

Takımla birlikte yönetim de hayal kırıklığına uğramış olacak ki 10’uncu maçına bu sezon çalıştığı 3’üncü teknik direktörüyle çıktı. Bununla birlikte bir dönem Ümraniyespor’un hata yapması durumunda liderlik koltuğuna oturma şansı yakalaması mümkün olan Erzurum temsilcisi artık gelecek sezonun sonunda Süper Lig’e yükselen takımlardan biri olmayı hedefliyor.

Her gün bir başka oyuncusunu kaptırmaya devam eden Mavi Beyazlı takımda Novikovas’ın ayrılığından sonra nasıl bir iş çıkartılacağı merak ediliyor. Samsunspor gibi oldukça iddialı bir takıma transfer olan Litvanyalı yıldız, Büyükşehir Belediye Erzurumspor’un en önemli hücum silahlarından biriydi.

Mavi Beyazlı takımda bazı konuların ve yaşanmışlıkların ister istemez biriktirdiği olumsuz duygular var. Bu duyguların net bir şekilde ortaya konmadığı ortamlarda başarılı olabilmek o kadar da kolay değil.