Büyükşehir Belediye Erzurumspor’da Beklenmedik İstifa

Bu sezon TFF 1.Lig’de Play-Off aşamasına kalmasına rağmen Play-Off Yarı Final müsabakasında İstanbulspor’a elenen Büyükşehir Belediye Erzurumspor’da kriz bir türlü aşılamıyor. Mavi Beyazlı takım Süper Lig’e yükselmeye dair hayallerini bir sene daha ertelemek zorunda kalırken Erzurum temsilcisinin Başkanı Ömer Düzgün istifa ettiğini açıkladı. Düzgün’ün açıklamaları oldukça dikkat çekiciydi.

Tıkanıp Kaldı

Bu sezon TFF 1.Lig’de sergilediği başarılı performansla ligi ilk 6 içerisinde tamamlamayı başaran Büyükşehir Belediye Erzurumspor, buna rağmen Play-Off müsabakasında İstanbulspor karşısında oynadığı iki maçtan galip ayrılamadı.

Bu durum zaten sıkıntılı bir ikinci devre geçiren Erzurum temsilcisinin kriz boyutunun daha da büyümesine neden olurken, aynı zamanda Süper Lig hayallerinin de bir sezon daha ertelenmesi anlamına geliyordu.

Tüm bunlarla birlikte gelecek sezonun çalışmalarına ne zaman başlayacağı merak edilen Büyükşehir Belediye Erzurumspor’da hiç beklenmedik bir gelişme yaşandı. Kulüp tesislerine basın mensuplarını çağıran Büyükşehir Belediye Erzurumspor Başkanı Ömer Düzgün, görevinden istifa ettiğini açıkladı.

Yaşadıkları sıkıntılı süreçlerin detaylarını basın mensuplarına aktaran Düzgün, transfer tahtasını açmayı başardıklarını hatırlattı. Futbolcu transferi yaparken ekonomik sıkıntılarının devam ettiğini belirten Büyükşehir Belediye Erzurumspor Başkanı, sonrasında Token projesi ile kulübe ciddi bir para girişi sağladıklarını da dile getirdi.

Kurumlardan, bankalardan alınan kredilerle sezonu tamamlamaya çalıştıklarını ve aslında bu pencereden bakıldığında iyi bir iş çıkardıklarını ifade eden Ömer Düzgün, rakiplere yapılan pozitif ayrımcılığın kendilerine yapılmadığını savundu.

1 gol nedeniyle Süper Lig’e yükselemediklerini hatırlatan Büyükşehir Belediye Erzurumspor Başkanı, bununla birlikte takımın toplam borcunu da açıkladı.

Borçlar Artıyor

Büyükşehir Belediye Erzurumspor’un toplam borcunun 97 Milyon TL olduğunu dile getiren Ömer Düzgün, bu borcun 17 Milyon TL gibi bir kısmının kendilerine ait olduğunu ifade etti. Büyükşehir Belediye Erzurumspor Başkanı, şu an yabancı oyunculara 1, yerli oyunculara da 2 maaş borçlarının olduğunu dile getirdi.

Kulübün ilk kez tarihinde 17 milyon TL gibi bir borçla sezon kapattığını açıklayan Mavi Beyazlı takımın Başkanı, bununla birlikte taraftarların iç dinamikleri bilmeden kendilerine tepki göstermesine de sert bir tepki gösterdi.

Taraftarın yönetimi istifaya çağırdığını ve kendilerinin de istifa ettiğini belirten Düzgün, bununla birlikte istifa etti diye bir anda bırakmayacağını ve bu şartları açıkladıktan sonra da Büyükşehir Belediye Erzurumspor için elinden gelen her şeyi yapacağını ifade etti.

Mavi Beyazlı takım Erkan Sözeri ile yollarını ayırdıktan sonra ilk olarak Yücel İldiz’i göreve getirmiş, İldiz yönetiminde 6 maça ancak çıkılabilmişti. Sonrasında bir kez daha teknik direktör değişikliğine giden Erzurum temsilcisi Sportif Direktör Muzaffer Bilazer ile bu sefer Teknik Direktör olması adına el sıkışmıştı.

Bununla birlikte kulübün gelecek dönemde ne zaman seçime gideceği ve bu seçimde kimlerin aday olacağına dair kulislerin de yakın zamanda basına yansıması bekleniyor.