Büyükşehir Belediye Erzurumspor’da Hedef Seri

Bu sezon TFF 1.Lig’de gösterdiği performansla geçen sezon veda ettiği Süper Lig’e dönmek adına büyük bir mesafe kat eden Büyükşehir Belediye Erzurumspor, ligin 34’üncü haftasında aldığı İstanbulspor galibiyetiyle oldukça kritik bir eşiği daha atlamayı başardı. Erzurum temsilcisinde artık iyiden iyiye Süper Lig havasına girilirken, takımın genel hedefinin de normal sezonun geri kalan maçlarında 4 maçtır devam eden serinin sürdürülmesi olduğunu dile getirmekte fayda var.

Gidişat Güzel

Bu sezon TFF 1.Lig’in ilk yarısındaki performansını ikinci yarıya taşımakta zorlanan Büyükşehir Belediye Erzurumspor, buna rağmen diğer rakiplerinin de puan kaybetmesi sayesinde ilk 6 içerisinde kalabilmeyi başardı.

Mavi Beyazlı takımın son haftalarda önüne çıkan fırsatları iyi değerlendirmesi ve son olarak İstanbulspor karşısında aldığı 2-1’lik galibiyet camiayı iyiden iyiye havaya soktu. Geçen sezon veda edilen Süper Lig’e geri dönmeyi hedefleyen Erzurum temsilcisi bu bağlamda Play-Off mücadelesi oynayacak gibi görünüyor.

Öte yandan takımın geriye kalan 4 maçının da olabilecek en iyi maçlardan olduğunu dile getirmek yanlış olmaz. Bununla birlikte bu durum hemen hemen her maç için söylenebilir ancak rakiplere bakıldığı zaman bu maçların oynanmadan sonucunu tahmin etmek de pek kolay olmayacak.

Zira takımın geriye kalan 4 maçında rakip olacağı 4 takım da matematiksel olarak küme düşmemeyi garantilemiş değiller. Bu durum da takımların Büyükşehir Belediye Erzurumspor ile karşı karşıya gelecekleri dönemde nasıl bir psikoloji içerisinde olacaklarının kestirilememesi anlamına geliyor.

Bununla birlikte takımın bu maçlarda seriyi devam ettirmesi hiç de düşük bir ihtimal değil. Zira takım gelecek hafta kendi sahasında Kocaelispor’u konuk ettikten sonra Gençlerbirliği deplasmanında 3 puan arayacak.

Pamuk İpliği

Bahsedildiği gibi Erzurum temsilcisinin maçları biraz da rakiplerinin bu müsabakalar oynanırken nasıl bir durum içerisinde olduklarına bağlı değişiklik gösterebilir. Ligin son dönemlerine iyi giriş yapamayan Ankara Keçiörengücü ve bir dargın bir barışık yola devam eden Denizlispor da Muzaffer Bilazer ve öğrencilerinin geriye kalan 2 maçı olarak öne çıkıyor.

Tüm bu süreçlerde takım adına en önemli nokta tıpkı İstanbulspor karşısında oynanan oyunda olduğu gibi maksimum odaklanma olmalı. Takım İstanbulspor gibi bir takımı devirmeyi başarabildiyse bahsi geçen 4 takımı da devirebilir ancak bu odaklanmanın sağlanması kesinlikle şart.

Sezon içerisinde pek çok kez hayal kırıklığı yaşayan Büyükşehir Belediye Erzurumspor, taraftarlarına bir kez daha üzüntü yaşatmak istemiyorsa normal sezonu olabilecek en iyi noktada tamamlamalı. Zira ligin en iyi 6 takımından 4’ünün karşı karşıya geleceği Play-Off müsabakalarında durum biraz daha psikolojik üstünlükle alakalı ve Büyükşehir Belediye Erzurumspor şu an potada yer alan 4 takım arasında en iyi durumda olan takım denilebilir.

Bandırmaspor, İstanbulspor ve Eyüpspor şu an için küçük çaplı krizler yaşıyorlar ve Mavi Beyazlı takım bu durumu değerlendirmeyi bilmeli.