Büyükşehir Belediye Erzurumspor’da Kırılma Noktaları

Bu sezon TFF 1.Lig’den Süper Lig’e geri dönmeyi hedefleyen Büyükşehir Belediye Erzurumspor günün sonunda hedefine ulaşamadı ancak bu durumla alakalı olarak taraftarların kızgınlığı da hep kulübe oldu. Zira Mavi Beyazlı takım bazı süreçleri çok daha iyi yürütebilir ve şu an Süper Lig adına hazırlık yapıyor olabilirdi.

İkinci Yarı Değiştirdi

TFF 1.Lig‘de yarıdan sonra oynadığı maçlar sonrasında Erkan Sözeri ile yollarını ayıran Mavi Beyazlı ekip, uzun bir süre teknik direktör aradıktan sonra 68 yaşında olan ve 1 senedir takım çalıştırmayan Yücel İldiz’de çareyi bulduğunu düşündü.

Ligin ikinci yarısına Menemenspor ve Bursaspor karşısında alınan beraberliklerle başlayan Büyükşehir Belediye Erzurumspor, Bandırmaspor deplasmanından da puansız ayrılınca Erkan Sözeri ile yolların ayrılmasına karar verildi.

Bu maçtan sonra lig Milli Takım arasına girdi ve birçok ekip kampta hocalarıyla çalışırken Büyükşehir Belediye Erzurumspor ağır aksak bir şekilde teknik direktör aradı. Aranın bitmesine çok az bir süre kala Yücel İldiz’i göreve getiren kulüp, oyuncularla teknik adam tanışıp da çalışana kadar ne kadar süre gerektiğini belli ki hesap etmemişti.

Yücel İldiz ile sahaya çıkılan ilk maç Manisa FK maçıydı ve 1-0 kazanıldı. Sonrasında belki daha da iyi taraf olunan Ümraniyespor maçından 3-3’lük beraberliğe razı olarak ayrılan Erzurum temsilcisi, Eyüpspor ve Adanaspor karşısında da 2’şer puanı sahada bıraktı.

Bu durum Erzurum temsilcisinde bir kez daha teknik direktör değişikliğine ihtiyaç olduğu kanısını oluşturdu ve Yücel İldiz’in Erzurumspor’daki macerası sadece 6 maç sürdü. Tecrübeli teknik adamın yerine gelen isimse onu da göreve getiren ancak getirmek adına beklediği süreçte oldukça eleştirilen sportif direktör Muzaffer Bilazer oldu.

Bu maçtan sonra Ankaragücü’nü konuk eden Mavi Beyazlı ekip, sahadan 1-0’lık mağlubiyetle ayrılınca artık ilk 2’ye dair şansını yitirmeye başladığını kabullenmek zorundaydı. Genel olarak bakıldığında oldukça zor bir takvimden çıkartılan 6 puan olarak nitelendirilebileceği gibi kaybedilen 9 puan da söz konusuydu.

Ancak Yücel İldiz’in görevinin son bulmasına neden olan maçlar bu maçlar değildi. Ligde 7 maç üst üste kaybettikten sonra Menemenspor karşısında hasbelkader bir galibiyet alan 17’inci sıradaki Altınordu Büyükşehir Belediye Erzurumspor’u 1-0 ile geçince ilişkiler tamamen kopmuş oldu.

Bilazer Çare Olamadı

Öte yandan bir dönem Play-Off konusunda bile riske giren Büyükşehir Belediye Erzurumspor, buna rağmen hem Samsunspor ve Adanaspor’un gerilemesi hem de Bilazer’in etkisiyle koltuğunu sağlamlaştırdı.

Play-Off aşamasında İstanbulspor ile eşleşen Mavi Beyazlı ekip adına bu eşleşmeden çıkacak sonuç tüm yolların açılması ya da tıkanması anlamına geliyordu. Nitekim Büyükşehir Belediye Erzurumspor Yarı Final aşamasında elenince yönetime olan baskı da arttı ve Ömer Düzgün istifa etti.

Bir dönem Süper Lig adına en büyük favorilerden olan Erzurum temsilcisi şimdi derin bir belirsizlik içerisinde.