Büyükşehir Belediye Erzurumspor’da Seferberlik Havası

Bu sezon Süper Lig’e geri dönmeyi hedefleyen Büyükşehir Belediye Erzurumspor, TFF 1.Lig’de oynadığı son maçta lider Ankaragücü’ne mağlup olarak ilk 2 yarışında ciddi bir darbe aldı. Erzurum temsilcisinde bu maçın geride bırakılabilmesi ve bir sonraki maç olan Altınordu maçına odaklanılabilmesi adına seferberlik havasında hazırlıklar sürüyor.

Birliktelik

Sezon başından bu yana ilk 3’te yer almasına rağmen TFF 1.Lig’de liderlik yolunda ayağına gelen fırsatları değerlendirmeyi başaramayan Büyükşehir Belediye Erzurumspor, oynadığı son maçta ağır bir yara aldı.

Ümraniyespor’un kazandığı haftada lider Ankaragücü ile kozlarını paylaşan Erzurum temsilcisi, sahadan 1-0 mağlup ayrıldı ve ilk 2 ile arasındaki puan farkının açılmasına engel olamadı. Bununla birlikte ligin boyunun kısaldığı dönemde alınan mağlubiyete rağmen Mavi Beyazlı ekip enseyi karartmıyor.

Ligin 28’inci haftasında Altınordu ile karşılaşacak olan Büyükşehir Belediye Erzurumspor’da kelimenin tam anlamıyla seferberlik ilan edildi. Ligin kümede kalma mücadelesi veren ekiplerinden olan Altınordu karşısında Erzurumspor’da tek hedef galibiyet olacak.

İzmir temsilcisiyle oynayacağı maçın hazırlıklarına Teknik Direktör Yücel İldiz yönetiminde devam eden Büyükşehir Belediye Erzurumspor, antrenmanlarını tamamladıktan sonra İzmir’e yolculuğa çıkacak.

Yücel İldiz takımın başına geldikten sonra oldukça zorlu maçlara çıkan Erzurum temsilcisi adına işlerin en ideal şekilde gitmediği bir gerçek. Ancak Altınordu karşısında oynanacak maçtan çıkartılacak bir galibiyet sezonun geri kalanı adına rengi değiştirebilir potansiyel taşıyor.

Avantaj

Ligin bu döneminde takımlar aynı hedefleri paylaştıkları rakiplerinin oynadığı maçlarla da ilgilenmek zorunda. Kümede kalma mücadelesi veren ekipler aynı mücadeleyi verdikleri rakiplerinin, şampiyonluk ya da genel olarak Süper Lig hedefi güden takımlar da benzer hedefleri güden takımların maçlarını takip ediyorlar.

Bu bağlamda 28’inci haftada oynanacak maçlar açısından Büyükşehir Belediye Erzurumspor’un çok ciddi bir avantajı olduğunu belirtmek gerekiyor.

Erzurum temsilcisi kümede kalma mücadelesi veren Altınordu ile karşı karşıya gelirken, lider Ankaragücü 3’üncü sıraya yerleşen Bandırmaspor ile kozlarını paylaşacak.

Aynı haftada ligin 2’inci sırasında yer alan Ümraniyespor’un Eyüpspor ile karşı karşıya gelecek olması da Altınordu maçının önemini arttırıyor. Zira Erzurumspor bu hafta alacağı galibiyetle birlikte diğer rakiplerinin oynayacağı maçlardan çıkacak sonuçlara göre avantajını güçlendirebilir.

Ligde ilk 6 sırada yer alan takımlardan 4’ü birbirleriyle maçlar yapıyorlar ve Erzurumspor’un bu noktada ligin en formsuz takımlarından biriyle karşı karşıya geliyor olması değerlendirilmesi gereken bir durum olarak görülüyor.

Altınordu her ne kadar son maçında Menemenspor’u 1-0 ile mağlup etmiş olsa da bu maçtan önce 7 maçlık bir mağlubiyet serisine sahipti. İzmir temsilcisi ligin en kötü savunma takımlarından biri ve gol atmak konusunda da ciddi problemler yaşıyor.

Büyükşehir Belediye Erzurumspor, 28’inci haftada direkt favori olduğu maçtan galip ayrılmayı başarabilirse hanesine 3 puandan çok daha fazlasını eklemeyi başarabilir.