Büyükşehir Belediye Erzurumspor’un Keyfi Yerinde

Geçtiğimiz sezon veda ettiği Süper Lig’e tekrar dönmek isteyen Büyükşehir Belediye Erzurumspor, TFF 1.Lig’in 30’uncu haftasında Balıkesirspor karşısında farklı kazandıktan sonra 31’inci haftayı bay geçeceği için izne girmişti. Mavi Beyazlı takım adına diğer rakiplerinin neler yaptığının daha çok önem taşıdığı haftada kuşkusuz en önemli maç da Manisa FK ile Samsunspor arasında oynanan müsabakaydı. Bununla birlikte 6’ıncı sırada yer alan Erzurum temsilcisini tehdit edecek takım artık Samsunspor değil Manisa FK olacak gibi görünüyor.

İnziva

Bu sezon TFF 1.Lig’in ilk yarısında sahnelediği oyunla Süper Lig’e geri dönebilmek adına net adımlar atan Büyükşehir Belediye Erzurumspor, ikinci yarıda oynadığı maçlardan aldığı sonuçlarla birlikte işini kendi kendine zora sokan ekiplerden biri oldu.

Bununla birlikte takım şu an 6’ıncı sırada yer alıyor ve 7’inci sıradaki takımla arasında bulunan puan farkı takıma güven veriyor. Balıkesirspor karşısında alınan 5-1’lik galibiyetten sonra 31’inci haftayı bay geçen Erzurum temsilcisinde bu haftanın tadı çıkarılıyor.

Öte yandan 31’inci hafta müsabakalarından çıkacak sonuçları da takip eden Büyükşehir Belediye Erzurumspor camiası adına artık yeni bir rakibin olduğunu belirtmek gerek. Milli Takım arasından önce Erzurum temsilcisini mağlup ederek 6’ıncı sıradaki koltuğu iyiden iyiye sallayan Samsunspor, son 2 maçından mağlup ayrılarak yarıştan erken kopma riskini yaşamaya başladı.

Manisa FK’nın konuğu olan Kırmızı Beyazlı ekibin sahadan 2-0 mağlup olmasıyla birlikte ligin yeni 7’incisi Manisa temsilcisi oldu. Bununla birlikte Büyükşehir Belediye Erzurumspor ile Manisa FK arasında 4 puanlık bir farkın yer aldığını da belirtmek gerek.

Gelecekte Belli Olacak

31’İnci haftada oynanan maçlar sonucunda gelişen bu tabloda Mavi Beyazlı takım adına bir risk unsurunun da var olduğunu belirtmek gerek.

İstanbulspor Menemenspor karşısında oynadığı müsabakadan rahat bir galibiyetle ayrıldı ve puanını 51’e yükseltti. Haftanın kapanış müsabakasında Altınordu ile kozlarını paylaşan Eyüpspor eğer sahadan galibiyetle ayrılmayı başarırsa puanını 52’ye yükseltecek.

Tüm bu durumların verdiği mesaj da Büyükşehir Belediye Erzurumspor’un sezonun geri kalan kısmında 6’ıncı sıradaki koltuğunu korumayı tercih etmek zorunda olduğu yönünde. Mavi Beyazlı ekip pek tabii üst sıralara tırmanabilme şansına sahip ancak 6’ıncı sıranın korunabilmesi Erzurum temsilcisi adına çok daha gerçekçi görünüyor.

Bu bağlamda Teknik Direktör Muzaffer Bilazer ve teknik ekibinin hazırlıklarını tekrardan bir gözden geçirmeleri gerekebilir. Zira takım Manisa FK ile İstanbulspor’a eşit mesafede yer alıyor ve hem tavan hem de taban Büyükşehir Belediye Erzurumspor’u sıkıştırma potansiyeline sahip.

Takım adına geriye kalan maçlarda çok daha iyi performansların gelmesi gerekliliği çok net gözüküyor. Balıkesirspor karşısında oynanan maç Erzurum temsilcisi adına ölçüt sayılabilecek bir maç değildi ve 32’inci haftayla birlikte yepyeni bir Büyükşehir Belediye Erzurumspor görmek gerekiyor.