Çağdaş Atan: Adım Adım Zirveye

Türk teknik direktörler arasında ismi son yıllarda öne çıkan isimlerin başında geliyor Başakşehir hocası Çağdaş Atan. Genç hoca Kayserispor ile başladığı sezonda Emre Belözoğlu’nun Başakşehir ile yollarını ayırmasının ardından Başakşehir’in başına geçti.

Kayserispor Küme Düşer Deniyordu

Çağdaş Hoca ilk teknik adamlık deneyimini Alanyaspor ile yaşamış ve burada oynattığı pas oyunu ile dikkatleri üzerine çekmişti. Sonrasında bir süre takım çalıştırmayan teknik adam geçen sezonun başında Kayuserispor’un başına geçti ki orada da ilginç bir hikaye vardı. Kayserispor takımı, teknik adam olarak öncelikle Ömer Erdoğan ile anlaştı ancak taraflar imza aşamasına geldikleri sırada transfer tahtası kapalı olan Kayserispor’un bu sorunu çözemeyeceği ve sezona transfer takviyesi yapamadan başlayacağı kesinleşti. Bu noktada da Ömer Erdoğan, Kayserispor takımına katılmaktan vazgeçti.

Ömer Erdoğan ile resmi sözleşme imzalayamayan Kayserispor takımı bir anda yeniden hoca arayışı içerisinde buldu kendisini ve o sırada boşta olan Çağdaş Atan’ın kapısını çaldı. Daha önce ağzı yanan Kayserispor yine son anda pürüz çıkmaması için transfer yapılamayacağını başta belirtti Çağdaş Hoca’ya ve bu noktada Çağdaş Atan’ın cevabı onu tüm Kayseri halkının sevgilisi yapmaya yetti. ”Hayallerimiz bütçelerden büyük.” diyerek yola çıkan Çağdaş Atan’ın bu sözleri Kayseri takımının sloganı oldu adeta.

Küme düşer denilen Kayserispor ile harika bir sezon yaşadı genç hoca. Takımı düşme hattının yanına bile yaklaşmadı sezon boyunca ve Çağdaş Atan, 2022 – 2023 sezonunun en önemli teknik adamlarından biri olarak kabul gördü. Kayserispor takımı bu sezona da transfer tahtası kapalı olarak başladı ama başlarında Çağdaş Atan olduğundan bu kez rahattı Kayseri taraftarı. Ligin ilk dört haftasında Kayserispor’un başında olan Çağdaş Atan hiç mağlubiyet almazken 4 maçta 3 beraberlik ve 1 galibiyetle 10 puan toplayarak ayrıldı Kayseri’den. Bu sene Galatasaray’a ligde ilk ve tek puan kaybını yaşatan takım ise Kayserispor oldu.

Çağdaş Atan

Çağdaş Atan Başakşehir’de

Abdullah Avcı ile başlayan pas oyunu kültürünü Emre Belözoğlu ile sürdüren Başakşehir takımı geçen sezonun ikinci devresinden itibaren ciddi bir düşüş yaşıyordu. Bu sezona da Emre Belözoğlu önderliğinde çok kötü başladı Başakşehir takımı. Üst üste yaşanılan puan kayıpları sonrasında Emre Belözoğlu ile yollarını ayıran İstanbul ekibinin ilk tercihi Kayserispor ile harikalar yaratan Çağdaş Atan oldu. Çağdaş Hoca da gelen teklifi kabul etti ve bu konuda Kayserispor kulübü de Çağdaş Atan’a zorluk çıkarmadı.

Başakşehir’in başına geçen Çağdaş Hoca yeni takımı ile çıktığı ilk maçta da galibiyeti almayı başardı. Ligde 3 maç üst üste mağlup olan takımın böylece mağlubiyet serisine de son vermiş oldu genç teknik adam ayağının tozuyla. İkinci maçında ise Galatasaray’a 2 – 1 kaybetti Çağdaş Hoca ama oynattığı oyun ile yine beğeni topladı genç teknik adam.