Cimbom Tur İçin Sahada

Uefa Şampiyonlar Ligi 2. ön eleme turu ilk maçında deplasmanda Zalgiris ile 2 – 2 berabere kalan Cimbom, bu akşam sahaya tur atlamak için çıkacak. Sarı kırmızı takım ilk maçta avantajlı skoru almış olsa da oynadığı oyunla hayal kırıklığı yaratmıştı. Bu akşam ise mutlak galibiyet bekleniyor Galatasaray’dan.

Deplasman Golü Kuralı Yok

Yakın tarihe kadar Uefa, Avrupa kupalarında deplasman golü kuralı uyguluyordu. Bu şu anlama geliyordu. İki maçlı eleme usulü eşleşmelerde iki maç sonucunda eşit averaj varsa deplasmanda fazla gol atan takım tur atlamış sayılıyordu. Uefa birkaç sene önce bu kuralı kaldırdı. Bu sebeple bu akşam oynanacak olan maçta her türlü beraberlik halinde maç uzatmalara kalacak. Oysaki eski kuralda 0 – 0’lık beraberlikte Galatasaray tur atlarken 2 – 2 ve daha fazla gollü beraberliklerde konuk ekip Zalgiris tur atlayan taraf olacaktı. Maçı uzatacak tek skor ise 1- 1’di.

Yeni kuralla birlikte ise her türlü beraberlikte maç uzarken maçı galip bitiren taraf ise tur atlayacak ve Uefa Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme turuna yükselecek. Okan Buruk ilk maçtan farklı olarak bu kez Halil Dervişoğlu ile maça başlamayı düşünüyor. Yeni transferler ise bu maçta kadroda yer almayacak ve olur da Galatasaray tur atlarsa ki beklentimiz o yönde, gelecek turlarda bu yeni transferlerden de yararlanabilecek.

Cimbom

Cimbom Galibiyetten Başka Bir Şey Düşünmüyor

Uefa ülke puanı bu sene ülkemiz için çok fazla önem arz ediyor. Gelinen noktada görüldüğü üzere artık lig şampiyonumuz bile Uefa Şampiyonlar Ligi’nde direkt gruplara kalamıyor ve Uefa Şampiyonlar Ligi 2. ön eleme turundan başlıyor Avrupa mücadelesine. Tabii sadece Uefa Şampiyonlar Ligi için söz konusu değil bu durum. Lig ikincisi Fenerbahçe, lig üçüncüsü Beşiktaş ve lig 4.sü Adana Demirspor da bırakın Uefa Şampiyonlar Ligi’ni, Uefa Avrupa Ligi’ne bile katılamadılar ve Avrupa’nın kulüpler bazındaki 3. kupası olan Uefa Avrupa Konferans Ligi’ne katılabildiler ki orada bile tıpkı lig şampiyonu Galatasaray gibi 2. ön eleme turundan başladılar maçlarına.

Bu açıkladığımız sebeplerden dolayı tur atlamak kadar galip gelmek de önemli. Aslında bu akşamki maç özelinde Galatasaray’ın galibiyetten başka şansı yok zaten. Kaldı ki Cimbom zaten bu maçın aıç favorisi ve bu akşam ilk maçtaki hatalar olmayacaktır. Seyircinin de etkisi ile Cimbom bu akşam rahat bir şekilde galibiyete uzanacaktır ama bu da yeterli değil. Avrupa’daki diğer temsilcilerimizin de benzer şekilde galibiyetlerle tur atlamaları gerekiyor.

Fenerbahçe dün akşam deplasmanda 4 – 0 galip gelerek tur atlamayı başardı ve ülke puanına yine olumlu bir katkı sundu. Beşiktaş ve Adana Demirspor ise maçlarını yarın oynayacaklar. Beşiktaş deplasmana giderken Adana Demirspor ise Cluj’u Adana’da konuk edecek.