Curling’te Birinci Lig Müsabakaları Erzurum’da Başladı

Posted by

Türkiye Curling Federasyonu bünyesinde düzenlenmekte olan Curling Birinci Ligi’nin ilk maçları Erzurum’da oynanacak.

Türkiye Curling Federasyonu tarafından düzenlenen ve barındırdığı 14 takım ile çok ciddi bir çekişmeye sahip olan Curling Birinci Ligi’nde yarış Erzurum’da oynanan maçlar ile başladı ve heyecan Erzurum ev sahipliğinde artarak devam edecek.

7 Kulüp Ve 14 Takım Yer Alıyor

Erzurum’un Merkez Yakutiye ilçesinde yer alan ve Curling maçlarının oynanması için yeterli altyapıya sahip sayılı spor tesisinden biri olan Curling Arena’da başlayan Curling heyecanı, gelecek günlerde oynanacak olan maçlarda daha da artacak. Birinci ligde mücadele etmekte olan 7 kulübün yolladığı 1 Erkek ve 1’er Kadın takımı ile düzenlenen müsabakalar, geçtiğimiz gün, 26 Ocak’ta başladı ve 30 Ocak’a kadar da planlı bir şekilde devam edecek.

“Hak Eden Takım Şampiyon Olsun”

Oldukça çekişmeli bir yarışmanın devam ettiği Erzurum’daki Curling Birinci Ligi müsabakalarına dair konuşan Türkiye Curling Federasyonu Başkanı Kenan Şebin, yarışmanın ne derece zor olduğuna dikkat çekti ve hak eden takımın şampiyon olmasını istediğini söyledi.

“50 Sporcu Çok Büyük Bir Mücadele Veriyor”

Sözlerine diğer liglere dair verdiği bilgiler ile devam eden Türkiye Curling Federasyonu Başkanı Kenan Şebin, şu an Erzurum’da yaklaşık olarak Türkiye’nin her yerinden gelmiş 50 sporcunun ve bunların yanı sıra teknik ekiplerin de yarıştığını işaret eden Başkan Şebin, Türkiye genelinde Curling sporu için düzenlenmekte olan 4 adet ligin olduğunu söyledi. Yükselme ve İkinci Lig müsabakalarının hali hazırda oynanmış olduğunu belirten Başkan Şebin, bu hafta düzenlenmekte olan Birinci Lig müsabakalarının final etabı olduğunu ve Şubat ayında da Süper Lig maçlarının oynanacağını söyledi.

Kulüplerin Yüzde 80’i Erzurum’da

Curling sporuna dair faaliyet yürütmekte olan spor kulüplerinin yaklaşık olarak yüzde 80’ i Curling sporunun gerektirdiği zor olanakları sağlayan ender şehirlerden biri olduğunu için Erzurum’da mücadele ediyor. Yaklaşık olarak 2 saatten daha fazla süren ortalama bir curling maçında sporcular yorulmaksızın buz üstünde oldukça zor mücadeleler veriyorlar.