Dele Alli Beşiktaş’a Doğru

Beşiktaş Spor Kulübü transferin en başarılı takımlarından biri. Öyle ki Türkiye’de pek de alışık olmadığımıza bir şeyi gerçekleştirip neredeyse kamp öncesine bütün transferleri yetiştirdi siyah beyazlı camia. Tabii ki bunda Beşiktaş’ın Galatasaray’dan ve Fenerbahçe’den farklı olarak geçen sezonki teknik direktörüyle sezona başlaması önemli bir etkendi. Keza aynı şekilde Trabzonspor da tıpkı Beşiktaş gibi pek çok transferi sezon öncesi kampına yetiştirdi. Ancak Beşiktaş şimdi kadrosunu biraz daha güçlendirmek istiyor ve gündemde çok ama çok önemli bir isim var; Dele Alli

Prensipte Anlaşıldı İddiası

Aslında transfer gündemini meşgul eden takım Galatasaray’dı. Şampiyonluk yolundaki diğer rakiplerinden farklı olarak transfere geç başlayan takım hala kadrosunu tam olarak kuramamanın ceremesini çekiyor. Zaten üç büyük kulüp arasında ligde mağlubiyetle ilk tanışan kulüp de Galatasaray oldu. Ligin daha 2. haftasında kendi sahasında oynadığı Giresunspor maçını 1 0 kaybetti Galatasaray takımı.

Beşiktaş ise ligin ilk haftasında kendi saha ve seyircisi önünde Kayserispor’u son dakika golü ile geçen Beşiktaş ikinci haftada ise fırtına gibi başlayıp da skoru 3 0’a getirdiği maçta 10 kişi kalınca skoru koruyamamış ve Alanyaspor ile 3 3 berabere kalmıştı. Beşiktaş taraftarı da bu beraberlik karşısında çok sinirlenmiş ve 10 kişi kalınsa dahi bu kadar savunmaya kapanılmasa maçın 3 3’e gelmeyeceğini iddia etmişti.

Bu beraberliğin ne kadar etkisi var elbette bilinmez ama Beşiktaş transferde dev bir hamle yaparak bir anda gündemi değiştirdi. Türkiye’de spor basınının ana gündemi artık Beşiktaş ve İngiltere milli takımı orta saha oyuncusu Dele Alli. Transfer gündemi Galatasaray’ın forvet ve stoper arayışı ile meşgulken bir anda tüm gündemi değiştirdi Dele Alli ismi. Çünkü 26 yaşındaki orta saha oyuncusu için çok değil, birkaç sene önce telaffuz edilen rakamlar 100 milyon avro civarındaydı.

26 yaşındaki orta saha oyuncusu güçlü fiziği ve üst düzey tekniği ile Beşiktaş’a transfer olması halinde şüphesiz ligde fark yaratabilecek nitelikte bir isim. Ve Beşiktaş Dele Alli transferini o kadar gizli yürütüp o kadar hızlı yol aldı ki oyuncunun ismi basına Beşiktaş ile prensip anlaşmanın tamamlanmasının ardından düştü. Dele Alli transferi gerçekleşir mi bilinmez, nihayetinde çok ama çok önemli bir isimden bahsediyoruz burada, ama gerçekleşirse dünya spor kamuoyunda çok konuşulacağı bir gerçek.

Dele Alli Gol Sevinci

Dele Alli’nin bir özelliği de ilginç gol sevinci. Oyuncu bir maçta attığı golün ardından ilginç ve yapması hayli zor bir el hareketi ile süslediği gol sevincinin ardından bir anda dünyada gündem olmuştu. Pek çok kişi bu gol sevincini yapmayı denediği videoları sosyal medyada paylaşmış ve çok az insan başarı ile bu sevinci taklit edebilmişti. Dele Alli ülkemizde gelirse bu sevincin yeniden gündem olması da çok olası.