Dünya Kupası 3 Aralık Sonuçları

Dünya Kupası 3 Aralık tarihinde son 16 turunda oynanan iki önemli maçta devam etti. İki maçta da beklenen oldu ve hem Hollanda hem de Arjantin rakiplerini yenerek çeyrek finalde birbirlerinin rakibi oldu.

Dünya Kupası 3 Aralık Maçları

Hollanda ABD: Hollanda bu turnuvanın favorileri arasında gösterilmiyordu ama ilginç bir şekilde Hollanda teknik heyeti her fırsatta şampiyonluğu dile getiriyor. Bugün turnuvanın net favorileri olarak gösterilen Brezilya, Fransa ve Arjantin şampiyonluğu bu kadar telaffuz etmezken Hollanda takımı her fırsatta final oynayacaklarını söyledi. Tabii bunda, takımın favori gösterilmemesi nedeniyle üzerlerinde baskı hissetmemeleri de önemli bir etkendi. Hollanda grubu lider bitirdikten sonra son 16’da ABD ile eşleşti Portakallar.

ABD karşısında oldukça rahat bir oyun ortaya koydu Hollanda. İlk golü henüz 10. dakikada Memphis Depay ile buldu Hollanda. Erken gelen golle rahatlayan Hollanda, oyunun devamında topu bir süre ABD’ye bırakıp konta kovalamaya başladı ki zaten mevcut Hollanda takımı eskiden alıştığımız gibi hücumcuları ile değil savunma oyuncusular ile dikkat çeken bir takım. İlk yarının sonlarına doğru Daley Blind ile skoru 2 0 yapan Hollanda soyunma odasına çok rahat gitti ve aslında ilk yarı bittiğinde hemen hemen herkes Hollanda’nın artık tur atladığını biliyordu.

İkinci yarıda çok iyi bir savunma yapan Hollanda maç sonuna kadar neredeyse hiç kimse de hatta rakip ABD’de bile gol yiyeceği izlenimini uyandırmadı. Ne var ki ABD 76. dakikada golü buldu ve farkı bire indirdi ama umutları fazla uzun sürmedi. 81. dakikada farkı yeniden 2’ye çıkarıp bir anlamda orada maçı bitirdi ve tur atlamayı garantiledi Hollanda.

Arjantin Avustralya: Dünün ikinci maçı ise kupanın en büyük favorilerinden olan Arjantin ile Avustralya arasındaydı. Lionel Messi bu maça da damgasını vurmayı başardı ve bir kez daha beklentileri karşıladı. Maçın 35. dakikasında o dakikaya kadar yakın markaj ile çok iyi savunulan Lionel Messi bir boşluk yakaladı ve nefis bir plase ile ülkesini 1 0 öne geçirdi. İkinci yarıda 57. dakikada skoru 2 0 yaptı Arjantin. 77. dakikada fark bire inene kadar Arjantin için rahat bire maç vardı sahada ama 77. dakikada gelen golün ardından kalan 13 dakika ve uzatmalar Arjantin için hayli zor geçti. Yine de Messi ve arkadaşları skoru korumayı bildi ve sahada 2 1 galip ayrılan Arjantin çeyrek finale yükseldi.

Dünya Kupası 3 aralık

Çeyrek Final Arjantin Hollanda

Turnuvanın başından beri şampiyonluk vurgusu yapan Hollanda için en ciddi sınav çeyrek finalde eşleştikleri Arjantin karşısında olacak. Çeyrek finalde birbirlerine rakip olan bu iki takımdan yarı finale kalacak olanı ise yine çok ciddi bir rakip bekliyor olacak büyük ihtimalle. Şu an mevcut eşleşmeler arasında olası rakipleri düşünüldüğünde yarı finale yükselmesi en muhtemel takım olarak Brezilya gösteriliyor çünkü.