Dünya Kupası 30 Kasım Sonuçları

Katar 2022 Dünya Kupası’nda artık grupların üçüncü maçları tamamlanıyor ve üst tur eşleşmeleri de belli olmaya başladı. Pek çok yorumcu asıl turnuvanın şimdi, yani üst tur maçları ile başlayacağını söylüyor. Dünya Kupası 30 Kasım programında da C ve D gruplarının son maçları oynandı ve hem üst tura yükselen takımlar hem de birbirleri olan olan eşleşmeleri belli oldu.

Dünya Kupası 30 Kasım C Grubu Maçları

Dünya Kupası’nda 30 Kasım çarşamba günü oynanan C grubu maçlarının ardından Arjantin ve Polonya üst tura kaldı.

Suudi Arabistan – Meksika: Dün gecenin en zevkli maçlarından biriydi bu maç. Hem bu maç hem de Polonya – Arjantin maçı saat 22.00’da başladı. Arjantin, Polonya karşısında, Meksika da Suudi Arabistan karşısında öne geçince Meksika ve Polonya’nın averajları eşitlendi. Meksika maç boyunca bir yandan da Arjantin’den golk haberi bekledi ama o maç 2 0’da kaldı. Bu durumda Suudi Arabistan karşısında 2 0 önce olan Meksika’ya üst tur için bir gol daha gerekiyordu. Meksika bu gol için çok bastırıp pozisyonlara girse de aradığı golü bulamadı ve sonuç olarak 2 0’lık galibiyetle de turnuvaya veda edecekti. Son dakikalarda tamamen gole odaklanan Meksika, kalesinde gördüğü gol ile maçı 2 1 kazansa da 2022 Dünya Kupası’na hüzünlü bir şekilde veda etmiş oldu.

Polonya – Arjantin: Lionel Messili kadrosu ile 2022 Dünya Kupası’nın en büyük favorilerinden biri olarak görülen Arjantin kupaya şok bir Suudi Arabistan mağlubiyeti ile başlamıştı ama sonrasında 2 0 ile geçmişlerdi Meksika’yı. Polonya’ya da aynı tarifeyi uyguladı Arjantin ve grup lideri olarak adını bir üst tura yazdırarak Avustralya ile eşleşti. Polonya ise kötü oyununa rağmen averajla grup ikincisi olmayı başardı. Yine de üst tura işleri çok zor çünkü dinlenmiş bir Fransa onları bekliyor.

30 Kasım D Grubu Maçları

2022 Katar Dünya Kupası‘nda 30 Kasım tarihinde D grubunun maçları da tamamlandı. Aynı saatte başlayan iki maçın sonuçlanması ile birlikte Fransa ile Avustralya bir üst tura kalarak C grubundan gelen takımlarla eşleştiler.

30 Kasım Dünya Kupası

Avustralya – Danimarka: Danimarka turnuvaya iddialı gelmişti ve Fransa’nın ardından da gruptan 2. sırada çıkmaya aday gösteriliyordu turnuva öncesinde. Ne var ki turnuva pek de onların istediği gibi gitmedi. Bu maçı kazansalardı ikili averajda yine Tunus’un arkasında kalabilirlerdi ama Avustralya ne Danimarka’ya ne de Tunus’a şans tanıdı. 1 0 ile adını üst tura yazdırıp Arjantin’in rakibi oldu.

Tunus – Fransa: Fransa her ne kadar maçı kaybetmiş olsa da grup liderliğini zaten bu maç öncesinde garantilemiş oldukları için bu maçta çok geniş bir rotasyon yaptılar ve üst tur maçına dinlenmiş olarak gidiyorlar. Tunus ise ayağına gelen fırsatı değerlendirip Fransa’yı yense de diğer maçı kazanan Avustralya’nın puan olarak gerisinde kaldı ve turnuvaya veda etti.