Dünya Kupası 4. Günün Sonuçları

2022 Katar Dünya Kupası futbolseverlere göre zevksiz maçlarla ve büyük sürprizlerle devam ediyor. Dünya Kupası 4. gününde E ve F grubunda toplam 4 maç izledi futbolseverler. Bu dört maçın üçünde toplam 4 gol atıldı ki bu oldukça düşük bir rakam ve futbol izleyicisi için de can sıkıcı elbette ama İspanya, Kosta Rika karşısında tüm futbolseverlerin gol açlığını dindirdi ve 2022 Katar Dünya Kupası’nın en farklı galibiyetini alarak maçı 7 0 kazandı. Buna rağmen bu maç bu turnuvanın en gollü maçı olmadı, o unvan 6 2’lik İngiltere galibiyeti ile sonuçlanan ve toplamda 8 golün atıldığı İngiltere İran maçına ait şimdilik.

Dünya Kupası 4. Günü E Grubu

E grubunda 7 0’lık maçtan bile daha çok konuşulan bir maç vardı aslında;

Almanya – Japonya: Bir dönem dünya futbolunu domine eden Almanya, Japonya karşısında 1 0 öne geçse de skoru korumayı başaramadı ve sahadan 2 1 mağlup ayrıldı. Suudi Arabistan’ın Arjantin’i 2 1 mağlup etmesinden sonra turnuvanın en büyük sürprizi bu skor oldu. Bu maç da Arjantin maçına oldukça benzer şekilde seyretti aslında. Almanya takımı 33. dakikada kazanılan penaltıda topun başına geçen İlkay Gündoğan ile skoru 1 0 yapsa da ikinci yarıda Japonya takımı 78 ve 83. dakikalarda bulduğu gollerle skoru 2 1 yaptı ve turnuvanın büyük sürprizlerinden birine imza attı. Hatırlanacağı üzere Arjantin de penaltıdan öne geçip ilk yarısını önde kapattığı maçta Suudi Arabistan’a 2 1 mağlup olmuştu.

İspanya – Kosta Rika: Önce şunu belirtmek gerekir ki Kosta Rika elbette İspanya ile kıyaslanabilecek bir takım değil ama buna rağmen ciddi bir gol kısırlığı çekilen turnuvada İspanya’nın Kosta Rika’ya tam 7 gol atması ve maçı 7 0 kazanması ciddi bir mesaj olarak görülebilir. İspanya daha ilk maçtan net olarak ben bu kupanın ağır favorilerinden biriyim dedi.

Dünya Kupası 4.

F Grubu Maçları

Dünya Kupası 4. gününde F grubunda oynanan iki maçta toplam 1 gol atılabildi.

Fas – Hırvatistan: Turnuvanın şu ana kadarki en sıkıcı maçlarından biri olan Fas Hırvatistan mücadelesinde gol sesi çıkmadı ve maç başladığı gibi 0 0 bitti.

Belçika – Kanada: Turnuvanın favorileri arasında gösterilen Belçika da 2022 Katar Dünya Kupası’na tutuk başlayan takımlardan biri oldu. Yine de Belçika takımı Almanya ya da Arjantin gibi kötü bir sürprize müsaade etmedi ve Kanada karşısında maçı kazanmayı bildi. Belçika’ya galibiyeti getiren gol tanıdık bir isimden geldi. Ülkemizde daha önce Beşiktaş’ta oynayan bu sene ise Fenerbahçe forması giyen forvet oyuncusu M. Batshuayi Belçika’ya galibiyeti getiren golü attı. Belçika turnuvaya 3 puanla merhaba dese de oyun olarak beklenenden uzak bir görüntü çizdi.