Dünya Kupası 5. Gün Sonuçları

2022 Katar Dünya Kupası açıkçası zevksiz maçlarla başlamıştı ancak hem sürpriz sonuçlar hem de assolistlerin yavaş yavaş sahne almasıyla zevkli hale gelmeye başladı. Dünya Kupası 5. gününde G ve H grubunda toplam 4 maç izledi futbolseverler ve bu maçlardan birinde de Dünya Kupaları tarihinin belki de en güzel gollerinden biri atıldı. Uruguay Güney Kore maçından gol sesi çıkmazken diğer üç maçta da gol olması bir önceki güne kıyasla futbolseverlerin keyfini yerine getiren bir detaydı.

Dünya Kupası 5. Günü G Grubu

Zevskiz geçen Dünya Kupası hem Brezilya’nın hem de renkli seyircileri ile Afrika takımlarının sahne almasıyla nispeten keyifli hale geldi, diğer yandan ilk maçta Brezilya beklentileri karşılarken Kamerun ise G grubunda hayal kırıklığı yarattı.

İsviçre – Kamerun: Seyircisi, formaları, Dünya Kupası turnuvalarındaki geçmişi ile her zaman iz bırakan ve adeta bir ikon olan Kamerun, İsviçre karşısına çıktığı maçla 2022 Dünya Kupası 5. gününde turnuvaya merhaba dedi. Beklentilen büyük olduğu Kmaerun ne yazık ki oyun olarak bu beklentilere cevap veremedi. İsviçre karşısında pek bir varlık gösteremeyen takım, rakibine fizik olarak da üstünlük kuramadı ve sahadan 1 0 yenik ayrıldı.İsviçre’nin golü ise Kamerun doğumlu bir oyuncudan, Monaco forveti Breel Embolo’dan geldi.

Brezilya – Sırbistan: Katıldığı tüm Dünya Kupası turnuvalarının doğal favorisi konumundaki Brezilya, Neymar önderliğinde ilk maçta beklentileri karşıladı. Attığının en az 3 katını kaçıran Sambacılar maçı 2 0 kazanırken rakip Sırbistan da maç boyu sadece Brezilya hücumlarını durdurmaya çalıştı. Sadece duran toplarda etkili olabilen Sırbistan Brezilya’ya bir noktaya kadar dirense de 62. dakikada Richarlison kilidi açtı ve skoru 1 0 yaptı. Golden sonra da ataklarına devam eden Brezilya’da 73. dakikada bir kez daha sahneye çıkan Richarlison, şu ana kadar turnuvanın en güzel golünü attı ve tüm tribünleri ayağa kaldırdı.

dünya kupası 5.

H Grubu Maçları

H grubu da merakla beklenen bir gruptu zira dünyanın gelmiş geçmiş en iyi futbolcularından biri olarak kabul edilen Cristiano Ronaldo 2022 Dünya Kupası 5. gününde sahneye çıktı.

Uruguay – Güney Kore: Günün en zevksiz karşılaşmasında iki takım da maç boyu kontrolü elden bırakmadı. Maç boyunca iki takım toplam 17 şut atarken bunlardan sadece 1 tanesi kaleyi buldu ve maç başladığı gibi 0 0’lık eşitlikle sonuçlanırken iki takım da sahadan 1 puanla ayrıldı.

Portekiz – Gana: Cristiano Ronaldo’nun sahne aldığı zevkli maçı Portekiz 3 2 kazandı. Bu maça dair ilginç bir not ise Portekiz’in ilk golünü penaltıdan atan Ronaldo’nun Portekiz milli takımı tarihinde resmi maçlarda gol atan hem en genç hem de en yaşlı oyuncu olmasıydı. Ronaldo ayrıca Dünya Kupalarındaki 8. golünü atmış oldu.