Dünya Kupası 8. Gün Sonuçları

2022 Dünya Kupası’nda artık grupların ikinci maçları da tamamlanmak üzere. Bugün oynanacak G ve H gruplarının maçlarının ardından tüm gruplarda ikinci maçlar tamamlanmış olacak ve bazı gruplar için final havasında geçecek olan üçüncü maçlar başlayacak. Dünya Kupası 8. gününde de E ve F gruplarının maçları oynandı ve bu gruplardaki ikinci maçlar tamamlandı.

Dünya Kupası 8.

Dünya Kupası 8. Gün E Grubu Maçları

Japonya – Kosta Rika: Grubunun ilk maçında Almanya’yı geriden gelip 2 1 yenerek herkesi şaşırtan ve turnuvanın Arjantin’i yenen Suudi Arabistan’dan sonraki mevcut en büyük sürprizini gerçekleştiren Japonya, İspanya’dan tam 7 gol yiyen Kosta Rika karşısında maça favori olarak çıktı. Ne var ki iki takım bir kez daha izleyenleri şaşırttırlar ve bu kez favori olan Japonya, Kosta Rika’ya 1 0 mağlup olarak üçüncü maçlar öncesinde gruptaki bütün kartların adeta baştan dağıtılmasına sebep oldu. İkinci maçlar tamamlanmış olsa da E grubunda henüz hiçbir şey belli değil.

İspanya – Almanya: İspanya 1 0 öne geçtiği maçta skoru koruyabilseydi Almanya Dünya Kupası’na henüz grup aşamasında veda etmiş oalcaktı. Elbette Almanya bu turnuvaya geçmiş yıllara kıyasla daha iddiasız bir şekilde geldi. Ama kimse de onların Kosta Rika ve Japonya’nın gerisinde kalarak gruptan çıkamama ihtimnallerini düşünmemişti. Neyse ki Almanya İspanya karşısında golü buldu da 1 puanı cebine koyarak son maça üst tur iddiasını taşımayı başardı. Grubun son maçında Almanya, Kosta Rika’yı yenebilirse İspanya’nın da Japonya’ya kaybetmemesi ya da çok farklı kaybetmesi halinde gruptan çıkacak. Otoriteler İspanya ve Almanya’nın gruptan birlikte çıkacağı görüşünde.

F Grubu Maçları

Belçika – Fas: Grubun favorisi ve turnuvanın da gizli favorileria rasında gösterilen Belçika artık alışıldığı üzere yine hayal kırıklığı yaşattı ve Fas karşısında 2 0 mağlup oldu. Senelerden beri jenerasyonu övülen ve katıldığı her turnuva öncesinde gizli favori ilan edilen Belçika, potansiyelini, kadrosunun vadettiklerini turnuvaya ve sahaya yansıtmak konusunda her zaman çok zorlanan bir takım oldu. 2022 Dünya Kupası’nda Katar’da da benzer bir tablo ile karşı karşıyayız.Belçika kadrosundaki isimlere tek tek bakıldığında Fas ile kıyaslanmayacak kadar iyi bir takım olsa da sahada izlediklerimiz çok başkaydı. Belçika’ya doğru düzgün pozisyon vermeyen Fas biraz dikkatli olabilmesi farkı daha da açabilirdi İlk maçında Hırvatistan ile berabere kalan Fas bu sonuçta 4 puan ile grup lideri oldu.

Hırvatistan – Kanada: İlk maçında Fas ile berabere kalarak 1 puanla turnuvaya giren Hırvatlar Kanada’yı 4 golle geçip maçı 4 1 kazandı ve grupta 3 Belçika’nın üzerine çıktı. Kanada isse bu skorla birlikte Dünya Kupası’na veda etmiş oldu. Grubun son maçında Hırvatistan ve Belçika gruptan çıkacak takımı belirlemek için karşı karşıya gelecekleri beraberlik de Hırvatistan’a yarayacak.