Dünya Kupası 9. Gün Sonuçları

Dünya Kupası grup aşamasında pek çok grup ikinci maçlarını geride bırakmıştı zaten. Dün yani Dünya Kupası 9. günü oynanan G ve H grubundaki toplam dört maçın ardından ise 2022 Dünya Kupası’nda tüm gruplarda ikinci maçlar tamamlanmış oldu ve bazı gruplarda ve üst tura çıkan takımlar kesin olarak belli oldu.

Dünya Kupası 9. Günü G Grubu Maçları

G grubunda tamamlanan ikinci maçların ardından Brezilya grup liderliğini garantiledi ve üst tura kaldı.

Kamerun – Sırbistan: Maç öncesinde bu maçın 2022 Dünya Kupası’nın en gollü ve en çekişmeli maçlarından biri olacağı söylense pek kimse buna ihtimal vermez ve bunu kötü bir tahmin olarak yorumlardı ama Kamerun ve Sırbistan sadece skor olarak değil maç içerisindeki hikayeler olarak da müthiş bir maç izlettiler futbolseverlere. Maç 3 3 eşitlikle son bulurken iki takımda Katar 2022 Dünya Kupası’nda ilk puanını almış oldu böylece. Maçta Kamerun 1 0 öne geçti. İlk yarı böyle bitmek üzereyken ilk yarının uzatmalarında 2 dakika içinde 2 gol buldu ve ilk yarıyı 2 1 önde kapattı Sırbistan. İkinci yarıda bir gol daha bulan Sıbristan 3 1 öne geçti ve nefis bir geri dönüşe imza attı. Bu kez maçı Sıbristan’ın alacağı düşünülürken Kmaerun geriden gelmeyi başardı ve 3 dakika içinde 2 gol bularak maçı beraberliğe taşıdı. Son maçlar öncesi iki takımın da şansı devam ediyor.

Brezilya – İsviçre: Sadece grubun değil 2022 Dünya Kupası’nın en büyük favorilerinden olan Brezilya, İsviçre’yi de gol yemeden geçmeyi başardı ve 2 maç sonunda grup liderliğini garantileyerek üst tura çıktı. Brezilya’nın golünü Casemiro atarken maç boyunca Brezilya kalesine kaleyi tutan bir lut atamadı İsviçre. Mağlubiyete rağmen İsviçre’nin gruptan çıkmak işçin ciddi bir şansı var. İsviçre, son maçında Sırbistan’ı yenerse kesin olarak, Sırbistan ile berabere kalırsa da Kamerun’un Brezilya’yı farklı yenemediği durumlarda üst tura çıkacak.

Dünya Kupası 9.

28 Kasım H Grubu Maçları

H grubunda da tıpkı G grubu gibi ikinci maçlar sonunda grup lideri belli oldu ve Portekiz çok ekstrem bir durum olmadığı sürece grup liderliğini, kesin olarak ise gruptan çıkmayı garantiledi.

Güney Kore – Gana: Çok çekişmeli geçen maçta Güney Kore 2 0 geriden gelip skoru 2 2’ye getirse de beraberlikten beş dakika sonra kalesinde golü gördü ve maçı 3 2 kaybetti. Bu galibiyet sonrasında Gana, grubun son maçında Uruguay önünde beraberlik avantajını da cebine koymuş oldu.

Portekiz – Uruguay: Portekiz bu maçı 2 0 alarak adını kesin olarak üst tura yazdırdı, Uruguay’a ise mağlubiyete rağmen üst tur şansını devam ettiriyor. Eğer Uruguay son maçta Gana’yı yener ve Portekiz de son maçta Güney Kore’ye yenilmezse Uruguay da gruptan çıkacak.