Erden Timur: Altın Kalpli İş Adamı

Erden Timur, bir süredir Galatasaraylı taraftarların en sevdiği yöneticilerden biriydi ancak ülkemizin yaşadığı deprem felaketinin ardından artık herkesin sevgilisi oldu başarılı iş adamı. Depremin ilk gününden itibaren deprem bölgesine giderek Galatasaray kulübünün bölgeye gönderdiği tırlarca yardımın düzün şekilde ihtiyaç sahiplerine ulaşması için seferber olan başarılı iş adamı, organizasyonun ilk gününden beri canla başla çalışıyor.

Erden Timur Kimdir?

16 Kasım 1981 Mersin doğumlu olan Erden Timur, 2000 yılında Tarsus Amerikan Koleji’mi bitirdi. Sonrasında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi bölümünü bitiren Erden Timur, yurt dışında yüksek lisans yaptığı sırada babasının sağlık sorunları sebebiyle ülkeye döndü ve sonrasında da işlerin başına geçti. 2010 yılında NEF Gayrimenkul’u kuran Erden Timur, ülkemizin en zengin 100 insanı listesinde yer almaktadır. 2022 yılında yapılan seçimle de Galatasaray yönetimine girmiştir kendisi.

2022 23 futbol sezonunun başında Galatasaray’ın transferlerinde başrolde olan başarılı iş adamı aynı zamanda kulübe çok ciddi maddi yardımlarda da bulundu. Kısa sürede Galatasaray taraftarının sevgilisi olan Erden Timur, yönetime girmeden önce de zaten sayısız sosyal projede yer alması ve Galatasaray takımına sponsorluklarla destek vermesi ile tanınan, sevilen bir isimdi. Sezon başında transferlerde oynadığı kilit rolle ve özellikle de Arjantinli yıldız golcü M. Icardi’yi Galatasaray’a getirmesiyle sarı kırmızılı taraftarın gönlüne tah kuran Erden Timur şimdi ise Bütün ülke insanının takdirini kazanmış durumda yaptığı yardımlarla.

Erden Timur

Dağıtımı Organize Ediyor

Deprem haberinin duyulmasının ardından ülkenin ve hatta dünyanın her yerinden deprem bölgesine yardım gönderebilmek için herkes seferber oldu. Milyonlarca taraftarı olan üç büyük kulüp de yardım organizasyonlarında çok başarılı işler ortaya koydular. Şu ana kadar üç büyük kulüp toplamda 200’den fazla tırı toplanan yardımlarla bölgeye göndermeyi başardı.

Erden Timur, yaşanan yıkıcı depremlerin hemen ardından bölgeye gitmişti zaten. Bölgede bir depo kiralayan Erden Timur, Galatasaray kulübü tarafından bölgeye gönderilen tırlarca yardımı bu depoda muhafaza edip istifledi. Sonrasın bunun deprem bölgesindeki lojistiği ile bizzat ilgilenen iş adamı yardımların sağlıklı şekilde dağıtılmasını sağladı. Sosyal medyada pek çok insan Erden Timur’un organizasyon becerisi ve çabasını överken başarılı iş adamı tüm süreç boyunca kendisini hiçbir zaman ön plana çıkarmadı. Hatta sosyal medya olmasa Erden Timur’un bölgede olduğu bilgisi bile belki de öğrenilemeyecekti.

Deprem felaketi öncesinde de sanatçı Mert Fırat ile birlikte bir yardım hareketinin kurucularından biriydi zaten başarılı iş adamı. Tüm süreç boyunca verdiği emekle bu kez sadece sarı kırmızılı taraftarların değil tüm Türkiye’nin sevgisini kazandı kendisi.

Diğer yandan deprem bölgelerindeki gıda sorunu artık tamamen çözüldü. Bölgede en çok ihtiyaç duyulan yardım malzemesi isse artık mobil tuvalet. Galatasaray kulübü bu konuda da bir çalışma başlattı ve ilk tırı deprem bölgesine ulaştırmayı da başardı.